Corsa Przema (TNJ86)
Autor Wiadomość
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 16:33   Corsa Przema (TNJ86)

Witam serdecznie!!!

Corsę kupiłem w 2007 roku w grudniu, razem z tatą w godzinach wieczornych gdy bylo ciemno. Corsa wyposażona w silnik c14nz z listopada 94 roku, wydech STEINMETZA, alufelgui 14 cali 6J i to tyle... No oczywiście w standardzie 2 x airbag ...

Dlaczego Corsa?
Otóż mój tata miał od zawsze corse od kiedy pamiętam więc poszedłem w jego ślady i teraz przekonuje go do zmiany stylistycznej swej Corsy a posiada on corse z 96 roku po lifcie, z silnikiem c14sz.

Corsa po kupnie z wstawionymi juz ARTEBAMI i brewkami KAMEII :





Dla porównania moja Corsa i Corsa mojego taty:


Po jakichś 2 miesiącach ATREBY dałem tacie a sobie zamówiłem ANGEL EYES, na przód powędrowały sprężyny H&R -35mm co dodało lekko agresywnego wyglądu i poprawiła się przyczepność. Został wymieniony przedni zderzak, na zderzak ala RS, na progi powędrowały spojlery progowe, w środku zmieniono podświetlenie na niebieskie, licznik podświetlany diodowo z góry i boków, TID rownież, tylna półka obita Eko skórą, no i wstawiono tylne lampy CLEAR BLACK firmy JOM. Corsa była również zakonserwowana masą bitumiczną która po wyschnięciu staje sie gumowa ze względu na to iż poprzedni właściciel nie zadbał o jej stan i konserwacje.

A oto aktualne fotki :










Dla porównania Corsa mojego taty i moja wygląd od tyłu ;]



A i zapomniałbym zamontowałem również tarcze nawiercane i nacinane firmy ATE na przód które poprawiły komfort hamowania o wiele, a oto fotka:


W planach:
- wymiana tylnych amortyzatorów (na przeglądzie sprawność 50%) lub zakup gwintu (ZREALIZOWANE - GWINT)
- wymiana tylnych bębnów (KUPIONE CZEKAJĄ NA MALOWANIE I MONTAŻ)
- już przerabiam licznik od tigry z obrotomierzem do corsy wskażnik 1121 a powinien byc 1150 ale przekłamanie niewielkie ;]
- zmiana felg lub samych opon (jeśli felgi to na 15") - (ZREALIZOWANE)
- zakup pokrowców szytych na miare ALA z eko skóry - (ZREALIZOWANE)
- zakup systemu głośników na przód odseparowany - (ZREALIZOWANE), wzmacniacza i tuby na tył i pociągnięcie instalacji
- zakup cantralnego zamka - ( ZREALIZOWANE JUŻ ŚMIGA ;])
- zakup lusterek z migaczami led
- zakup rozpórek na przód i tył

Narazie to tylko plany bo niestety fundussze są ograniczone.
Liczę na szczere opinie i komentarze;]
Ostatnio zmieniony przez tnj86 14 Wrzesień 2009, 18:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 17:25   

Obie Corsy prezentują sie ładnie. Zapewne rodowity Corsiaż bedzie dużo słuzył pomoca na forum. :cool:
 
     
 gacek9003
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 17:52   

Cześć...

widzę że kolejna piękna Corsa ( raczej dwie ) trafiła na nasze forum. Twój tata ma chyba identyczą Corsę jak moja. Bardzo fajnie wygląda po przeróbkach i Twoja i ojca, musisz jescze założyć dla niego konto :D

Czekamy na kolejne przeróbki narazie jest bardzo dobrze :)

Z pozdrowieniem :padam:
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 18:31   

No tata dostał ode mnie w spadku czarne arteby wraz z brewkami a tak pozatym to nie jest zwolennikiem wydawania pieniedzy na ulepszanie auta, co innego ja, poprostu to kocham lecz niestety fundusze sa ograniczone, jak to bywa nic za darmo ;]
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 20:23   

a to na allegro za 275 zeta hehe ... ciemne clary lampy jom od uzytkownika julukana bodajze ;]
 
 
     
 zenobiazmiasta



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 27
Skąd: Lipie - Danków
Wysłany: 16 Kwiecień 2009, 21:39   

:super: Oba Korsze są extra :super: Świetnie te alumki sie z tymi progami prezentują ;)
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 07:37   

No niestety na parę miesięcy mody staną w miejscu :( . Jaki powód? Otóż muszę sie przeprowadzić i troche pieniędzy musze wydać na środek. Ale pewnie i tak cos tam będę "grzebał" przy swojej Violet ;]... Także sądzę że fotki z następnego modu będą już w przyszłym miesiącu ;]
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 19:14   

No i dziś zrobiłem podświetlenie licznika i pozostało mi tylko wymienic jeszcze w nim tarcze (oczywiście licznik od TIGRY) , a oto jak prezentuje sie oświetlenie mojej Violet w środku
 
 
     
 akitainu
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 10:13   

Śliczna corsa naprawde :super: a jeśli chodzi o podświetlenie wnętrza, jak to wiekszość mówi a z tego co widać chyba nie zpolerowałeś żarówek bo troszkę punktowo widać świecą ,ale mi osobiście by to nie przeszkadzalo...pzdr :)
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 21:07   

No ze względu iż dziś tj niedziela zerwałem sie ze studiów postanowiłem wybrać sie na sesję z moją Violet a oto fotki :

Przed czyszczeniem :



A tu po czyszczeniu : (ale i tak lekko zakurzony)











 
 
     
 gacek9003
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Kwiecień 2009, 21:41   

No ładnie się tak ze szkoły urywać ;) hehe wiem jak to jest. A sesja bardzo ładna, wiadomo czysta karoseria dodaje uroku :super:

pozdrowienia
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 08:02   

no i małymi krokami powracam do spełnienia swych planów odnosnie swojej Violet.

Wczoraj zakupiłem felgi DEZENTA 15" x 7,25 cala et35 odziane w oponki Toyo Proxes T1-S o wymiarach 195/45 w o wysokosci pieznika 7mm na przednią oś, a tylnia oś odziana jest w oponki Bridgestone Potenza RE720 o wymiarach 195/45.

Przód obniżony oczywiście o 35 mm spęzynami firmy H&R a tył narazie seria ale w tym tygodniu powędruje na tył gwint FK ponieważ amortyzatory tylne mam do wymiany (sprawność 48%) więc kółka mogą obcierać ...

Chciałem kupić gwint ale niestety narazie nie mam wystarczających funduszy, a dziewczyna chce jechac na wakacje ;]

No w tym tygodniu planuje odziac seidzenia w środku w beżową skórkę eko oczywiscie ;]

Zamiast Tida planuje wstawić PSP podłączone pod sprzęt audio i pod stałe ładowanie .

Ale to się okaże co mi wyjdzie ;] a potem wymiana oleju w skrzyni i sprzęgła takzę fotki będę wstawiał pomalutku, a dzis jeszcze zagoszczą z nowym flunkiem ;]

Pozdrawiam
 
 
     
 MariuszPrusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 09:22   

tnj86 napisał/a:
Zamiast Tida planuje wstawić PSP podłączone pod sprzęt audio i pod stałe ładowanie .


Myślałem o wstawianiu LCD zamiast TIDa i środkowych nawiewów ale nic z tego bo za dużo roboty było :wstyd: Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać...
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 14:46   
   Moje auto: ASTRA G


a możesz przybliżyć pomysł tego psp? jak i do czego podłaczysz i co uzyskasz?
 
 
     
 padirafcio


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 35
Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 8
Skąd: Chełmno
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 16:00   

przyłączam się, bardzo ładny sprzęt :ok: :)
życzę powodzenia w przyszłych planach...
posiadam corse od ponad 1,5 roku ale dopiero teraz chce dołączyć do clubu.
jak zrobie kiedyś sesje(jak przestanie ciągle padać) to tez się podziele moją maszyna:) i doświadczeniami :]
wiem że o takie rzeczy nie pyta ale Ciekawi mnie bo widze że masz w planach obszyć wnętrze skórą i interesował by mnie koszt, bo również od długiego czasu mam to w planach...ale brak czasu :kwasny:
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 16:05   

Dołączam sie do pytania Spidana - w jaki celu PSP? Bo chyba nie do grania (chyba nie do zrealizowania - trzeba by wyprowadzić całe sterowanie na zewnątrz PSP) a jeśli chcesz podłączyć go tylko dla bajeru lub do oglądania filmów to lepiej zainwestuj sobie w radio z wyświetlaczem - szkoda PSP marnować na to.
Ostatnio zmieniony przez Finos 29 Czerwiec 2009, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 MariuszPrusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 16:42   

No same LCD tez można kupić powiedzmy 7" i radio które ma kodeki i DVD ale nie ma wyświetlacza, takie radyjka mają wyjścia właśnie do takich wyświetlaczy :cwaniak:
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 20:55   

No musze przyznać jestem pod wrażeniem , dobra robota i ostre plany oby doszły do skutku i jak zawsze do przodu.

Generalnie super zderzak przedni też taki chciałem na początku ale wyszło inaczej.

Podoba mi się twoja Corsa !
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 07:43   

No oto obiecane fotki na nowych felgach i ogumieniu, sory za jakosc ale robione e51 bo nie mialem czasu na zabranie aparatu, praca dziewczyna itp... hehe ;]



Wkrótce dorzuce wiecej zdjec ;]

W odpowiedzi na Wasze pytania dlaczego psp. Otóż PSP kupiłem ze względu na gry i zastosowanie. Zamiast tida będzie stacja dokująca i ładująca psp... Ze względu iż mam dziewczyne chcę to zrobic dla niej z wiadomych względów aby nie patrzyła na drogę ;]... wiece czasem dziewczyny sie nudza jazda wiec troche rozrywki sie przyda... PSP nie bedzie mocowane na stałe oczywscie ;]... a pozatym zobaczymy jak mi te plany wyjdą ;]

Narazie dzis czekam na pokrowce z eko skóry w beżowym kolorku i zawieszenie gwintowane FK na tył ponieważ wiadomo jak mam 15 i siądą dwie lub trzy osoby to pewnie bedzie obcierac chociaz jeszcze tego nie testowałem ;]

[ Dodano: 30 Czerwiec 2009, 08:56 ]
Ato kolejna dawka fotek ;]






A oto widok z przodu ;]



[ Dodano: 30 Czerwiec 2009, 10:16 ]
No i właśnie przed chwilą zadzwonił do mnie kurier i moim oczom ukazał się wspaniały widok:





No i dzis po pracy kolo 17 jade do dziewczyny i bede przekładał amortyzatory i sprężyny o ile dopisze pogoda - oczywiscie fotorelacja bedzie zamieszczona ;]
 
 
     
 MariuszPrusia
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Czerwiec 2009, 10:25   

No to powiem teraz no coment odnośnie tego felunku bo dobrałeś go idealnie i podkreśla wygląd samochodu :ok:

EDIT:

A dlaczego gwint tylko na tył :zdziwko: , chyba będziesz musiał usztywnić jeszcze przód bo się może źle prowadzić... :suchy:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa Przema (TNJ86)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.