Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 10:57
Awaria Corsa 1.4
Autor Wiadomość
 czeresniak
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 14 Kwiecień 2009, 18:28   Awaria Corsa 1.4

Podczas jazdy silnik stracił moc. Po zatrzymaniu się zgasł. Uruchamia się tylko z pedałem gazu wciśniętym w podłogę ale nie wchodzi na wysokie obroty a po puszczeniu gazu gaśnie. Czy może wiecie co mogło się zepsuć?
Za pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Darek
 
     
 StreetDemon
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 18 Kwiecień 2009, 11:54   

jaki to silnik dokładnie z wawy jesteś to może uda mi się Ci pomoc
8V? czy 16? tak nagle jechałeś i stracił moc? check się świeci?
 
     
 skafi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Kwiecień 2009, 21:20   

pytanie czy przy odpalaniu normalnie kręci???samo to mało daje. może czujnik położenia przepustnicy?? łożysko silnika??
 
     
 ketorg
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Maj 2009, 14:08   

Miałem bardzo podobne obiawy i była walnienta uszczelka miedzy kolektorem a przepustnicą i teraz działa normalnie, ale jak kolega tu zaznaczyła świecił się check. pozdro
 
     
 riggs
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Luty 2010, 19:28   

Kolego ja kiedy miałem CORSĘ 1.0 12V miałem taką akcję.Silnik stracił moc był kompletnie zamulony i zaczął dużo palić okazało się ( nie od razu) że poszły dwa tłumiki.Z tłumika zaczęła wychodzić jakby wata ( jakiś materiał techniczny) który blokował spaliny co prowadziło do znacznego spadku mocy i ciężkiego odpalania.Wymiana tłumików załatwiła sprawę.Ale to były ori oplowskie tłumiki w zamiennikach chyba się nie stosuje takich materiałów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Silnik i osprzęt » Awaria Corsa 1.4
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.