czyszczenie silniczka krokowego od LPG
Autor Wiadomość
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Kwiecień 2009, 20:02   czyszczenie silniczka krokowego od LPG

witam ponownie!
posiadam zwykłą instalacje LPG,nie jest to sekwencja.

mam pytanko,jak odkręcę silniczek krokowy z przewodu od parownika, to czy muszę zakręcać zawór przy butli z gazem?i czy muszę odpowietrzać później instalacje?

i czy czyszczenie krokowego coś daje??
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 23:40   

Nie musisz zakręcać (oczywiście silnik nie może chodzić) i nie musisz odpowietrzać.. ja nie czyściłem tylko w jego miejsce wstawiłem tzw.register jest to taki zaworek i ja go mam zamiast krokowca.. Autko chodzi lepiej.. (jedyna rzecz którą trzeba zrobić to wstawić z powrotem krokowca przed badaniami)
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 09:05   

mówisz że chodzi lepiej tak?to fajnie...mi na 5 biegu zamula:/ a ile kosztuje ten register i czy to zamiast krokowca się wsadza tak normalnie?bez żadnych przeróbek?

ten register to jest taka może śruba regulacyjna?
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 11:39   

To jest właśnie taka śruba regulacyjna tylko wiesz zależy jak ustawisz jak wykręcisz ja na maksa to będzie zapier.. ale przy tym bardzo dużo spali wiec trzeba parę razy ustawić i zobaczyć jakie są efekty, ja ze względu na oszczędność ustawiłem sobie na minimum jak się dało bo po mieście to i tak mi wystarczyło.. a jak jadę gdzieś w trasę to ze 2-3 obroty odkręcam żeby lepiej przyśpieszał wiadomo większa dawka szybciej jedzie ;) Ten register to groszowe sprawy ja bodajże 8zł zapłaciłem. Tak wstawia się bez żadnych przeróbek w miejsce krokowca..
Zdejmujesz dwie opaski wkładasz, ustawiasz i jedziesz.. Pamiętaj,że są różne średnice tych końcówek,które wkładasz na wężyki wiec najlepiej przed kupnem sobie sprawdzić.
http://www.swistak.pl/a43...lacja-gazu.html tu masz jak on wygląda ja akurat mam plastikowy,ale to bez różnicy.. Nie powinieneś mieć problemu z kupnem w każdym sklepie z akcesoriami gazowymi powinni to mieć..
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 12:17   

no ok.już patrzyłem na allegro, są po 8zł.No i jak kupię ten register,to co mam zrobić z tą kostką z kabelkami co wchodzi do silniczka krokowego???
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 15:43   

Nic :p tzn. możesz zaizolować i doczepić ''zipem'' gdzieś żeby nigdzie nie wpadła..
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 21:14   

hmmm...Ty tak zrobiłeś tak?bo mój ojciec ma w Twingo LPG i tak dziś popaterzyłem że on ma i krokowy i tą śrubę regulacyjną na jednym przewodzie!i do krokowca są normalnie kable podpięte.

no a co by się stało jak bym teraz odpiął krokowca??tzn tą kostkę wypiął?
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 22:00   

tak ja tak właśnie mam.. Hmm..wydaje mi się,że nic [w zależności jak się ustawi się krokowiec] bo być może ustawi się na tyle ubogo, że nie odpalisz lub na b.duże obroty..
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 08:19   

hmm...no to w takim razie po co u mojego ojca jest i krokowy i register?? :zdziwko:
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 18:03   

hmm.. nie mam pojęcia może po prostu jak mu montowali gaz to tak zrobili.. Zapytaj może coś wie na ten temat..
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Kwiecień 2009, 09:51   

on nie wie...nie gadam z nim... :) :) :)
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 14 Kwiecień 2009, 22:27   

i jak wstawiłeś register ??
 
 
     
 maxxxior
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Kwiecień 2009, 11:02   

niestety nie :( w te święta tak się spłukałem że szok :kwasny: nawet nie mam na LPG :kwasny: eehhh :kwasny: a tu w piątek zakończenie roku szkolnego i znowu kasa pójdzie

jak wstawie to dam znać.

pozdro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Instalacje paliwowe » Instalacje LPG » czyszczenie silniczka krokowego od LPG
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.