Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:13
Komputer pokładowy w Corsie C
Autor Wiadomość
 lukghost



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31 Marzec 2009, 09:30   Komputer pokładowy w Corsie C

Mam takie pytanko, szukałem na paru forach i nie znalazłem sensownej odpowiedzi, a teraz pytanie: czy do Corsy C z 2004r (modelowy to jest 2005 bo już z Twinportem) można założyć komputer pokładowy (MID) z np Astry G? Bo zakładałem do taty Astry i hula tyle że tam nie ma szyny CAN a w Corsie jest (tyle wyczytałem na forum) więc nie wiem czy podepnę się pod ECU żeby sygnały do spalania wziąć, do zbiornika paliwa i pod zegary (przebieg bierze z licznika), (w Asterce jest szyna analogowa a tu mam cyfrową). Wie ktoś coś na ten temat? Będę wdzięczny za wszelkie info. Pozdrawiam.

P.S. Do Astry założyliśmy komputer z Fronterki i chodzi:D tylko jest po niemiecku i jeszcze muszę podjechać do ASO na przeprogramowanie:D Ale co Opelek to Opelek:D
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 18:27   

daj info co i jak z tym kompem w astrze ,bo wczesne corsy c nie mialy can
 
 
     
 lukghost



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 19:02   

Dzisiaj zasięgnąłem info w ASO i dowiedziałem się że te MID-y z Asterki powinny bez problemu ruszyć w Corsie. Ale nie chcieli mi powiedzieć pod które kabelki z ECU trzeba się podpiać żeby uzyskać informacje dla komputera o obrotach itp. itd. I powiedzieli mi że nie ma znaczenia czy jest CAN czy nie i tak powinno działać bez zarzutu.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 1 Kwiecień 2009, 21:42   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


http://www.klubcorsa.pl/t...rsa-b-vt857.htm
może to pomoże. Co prawda zastosowanie w CB,ale w opisie jest podany sposób osiągnięcia wiadomości o obrotach, prędkości, itd
 
 
     
 lukghost



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2 Kwiecień 2009, 08:50   

Dzięki za pomoc ale obawiam się że nie pomoże. Bo opis z tego linka odnosi się do budowy własnego kompa a ja kupuję MID-a gdzie jest to już oryginalne i tylko podłączyć muszę. Mam opis jak do Astry założyć więc potrzebuje opis wtyczek z komputera silnika i liczników w CC i chyba uda się na podstawie tego do Astry przerobić.

[ Dodano: 25 Kwiecień 2009, 14:24 ]
Tematu ciąg dalszy :) Pomysł z MID-em upadł, bo... nie chodzi. Ale szperając w necie natrafiłem na coś takiego:
Cytat:
http://e-pmk.eu/pl/diy/yacc/
i pomysł mi sie spodobał :D działa w Astrze G to u mnie tez musi. Szyna CAN dała o sobie znać... Ale od początku, napisałem maila do firmy:
Cytat:
Chciałbym zasięgnąć informacji czy państwa komputer YACC będzie działał w Oplu Corsie C (produkcja koniec 2004r a modelowy 2005r) z silnikiem 1.2 Twinport (oznaczenie silnika - Z12XEP)? Posiadam odblokowany wyświetlacz z Astry G więc o samo podłączenie do TID-a nie będzie problemu gdyż założe tego TID-a z Astry, chodzi mi o podłączenie komputera YACC do ECM. Czy pojawią jakieś problemy? Czy instalacja będzie przebiegać tak jak w Astrze G? Oraz czy państwa komputer będzie współpracował bez zastrzeżeń z moim silnikiem (czy dobrze bedzie liczył spalanie, przejechany dystans czy pozostała ilośc paliwa itp itd)?
A oni odpowiedzili:
Cytat:
Niestety nie znam odpowiedzi na Pana pytanie. Nie posiadam doświadczenia z montażu komputera YACC w Corsie C.

Mogę co najwyżej snuć przypuszczenia w oparciu o schematy instalacji elektrycznej Corsy C. Załączam trzy pliki zawierające schemat podłączenia wyświetlacza GID oraz komputera ECM. Z pierwszego wynika, że radio komunikuje się z wyświetlaczem (także w wersji TID) z wykorzystaniem magistrali CAN. YACC z takim wyświetlaczem na pewno nie będzie pracował. Ale z Pana listu wynika, że chciałby Pan wykorzystać wyświetlacz z Astry G.

Patrząc na schemat ECM odnajdujemy sygnał prędkości pojazdu WEG (plik ecm2_corsa_c.pdf, pozycja 5214). Odnajdujemy też przewód oznaczony jako GID (ten sam plik, pozycja 5204), co do którego można przypuszczać, że zawiera sygnał związany ze zużyciem paliwa. Gdyby nawet tak nie było to informacje o zużyciu paliwa można uzyskać także mierząc bezpośrednio napięcie sterujące jednym z wtryskiwaczy (plik ecm1_corsa_c.pdf, pozycja 5518, 5121, 5124, 5127). Nie zidentyfikowałem natomiast sygnału związanego z obrotomierzem. Być może dane te są przesyłane magistralą CAN.
Pliki mogę podesłać dla zainteresowanych. I teraz moje pytanie: czy ktoś wie czy rzeczywiście sygnał obrotomierza leci w szynie CAN czy normalnie analogowa jak w Astrze? I prośba moja mała, czy ma ktoś pełne schematy elektryczne CC? Byłbym wdzięczny za wysłanie mi ich, bo być może uda się ten komputer jakoś podpiąć. Zależy mi przede wszystkim na schemacie elektrycznym silnika i wskaźników.
 
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 25 Kwiecień 2013, 11:52   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Da się u mnie odblokować BC czy trzeba mieć ten większy wyświetlacz (BID?)? Zależałoby mi na tym, aby pokazywało średnie spalanie.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Komputer pokładowy w Corsie C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Skorzystaj z szybkiego internetu w Legnicy dzięki usługom AirMax.pl: https://airmax.pl/internet/dolnoslaskie/legnica. Oferujemy niezawodne połączenie dla Twojej wygody ecoservice frezarka CNC Kamery do monitoringu
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.