Czerwona Corsa B 1,2 45KM
Autor Wiadomość
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 9 Lipiec 2009, 08:26   

Co do szarych zderzaków i sierpów weź je pomaluj sprayem do plastików firmy BOLL, ale pamietaj aby najpierw odtłuścić i lekko papierem ściernym przetrzeć te elementy aby potem farba Ci sie nie łuszczyła. No i oczywiście najpierw podkład do plastików, chociaż powiem ci ze ja malowam bez podkładu i nic se nie dzieje farba trzyma caly czas ;]. Potem jak pomalujesz nawet matem to wystarczy je nabłyszczeć ;] i efekt murowany ;]

Co do drugiego pytania odpowiem tak mozez wstawic ledy a efekt moze byc taki jak u mnie:

Co do ostatniego pytania popieram przedmówce, usuń emblematy i wstaw grill bez znaczka.

Pozdrawiam i czekamy na nowe fotki ze zmianami ;]
 
 
     
 bogel



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 51
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: ChoRzów
Wysłany: 13 Lipiec 2009, 10:53   

Witajcie!
Właśnie kupiłem licznik z obrotomierzem przez Allegro w promocyjnej cenie 49 zł !!
Indeks K=16676 i wszystko wygląda na to że będzie pasował bez ciągnięcia kabla bo chyba już go mam (9 Pin chyba?) prawda?





Pytanie. Czy to na pweno 9 pin doprowadza sygnał obrotka do licznika z kompa i jak to jest liczone na kostce?

Jak przyjdzie za parę dni to go założę i zdam raport.

Pozdrawiam Bogel
 
 
     
 tnj86


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 31
Skąd: Ostrów WLKP
Wysłany: 13 Lipiec 2009, 13:01   

Co do pinów to sie nie orientuję ale najprościej to jak przyjdzie to go podłącz i odpal auto i wszystko bedzie jasne czy bedziesz musial ciągnąć kabelek czy nie ;]

Pozdrawiam i powodzenia
 
 
     
 bogel



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 51
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: ChoRzów
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 15:31   

Od ostatniej mojej wizyty w mojej Corsie dość dużo się zmieniło...
Po Pierwsze :

Zmieniłem akumulator bo stary już siadał... z 36Ah na 40Ah i teraz już się nie martwie czy mi autko odpali.

Druga Rzecz :

Autko porządnie umyłem bo już było bardzo brudne a teraz jest już czyste...:)

Trzecia Rzecz :

Wkońcu wymieniłem oświetlenie nawiewów na nowe.
Chciałem zmienić kolor folią ale nic nie wyszło więc zostawiłem tak jak w orginale ale z mocniejszymi żarówkami nie 1,2W a 2,3W

Czwarta Rzecz :

Otrzymałem nalepke taką jaką sobie zaprojektowałem.Miałem już coś takiego na Puncie więc tu też to chciałem by się wyróżnić z tylu CORS :)
Teraz już chyba każdy będzie wiedział że to moja CORSA.

Jeszcze będe musiał chyba jutro wybrać się na wyminę tłumika tej ostatniej częsci bo mi przerdzewiał...może dokupie jakaś tanią końcówkę wydechu...


A teraz parę zdjęc z porannej sesji już z nową "lepą"





















I jeszcze fotki zegara z obrotkiem:






 
 
     
 Getik



Informacje
podkarpackie

Wiek: 45
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 40
Skąd: Dębica
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 21:35   

Z akumulatorem zrobiłeś dobry ruch. Ja sam mam 44 więc mam też spokój. Podświetlenie nawiewu- kup ledy i zmień na czerwone lub niebieskie- sam mam w czerwieni i w ciemnościach prezentują się znakomicie. Tylko ja jak zawsze do naklejek nie jestem przekonany :wstyd: No chyba że z FKC :]
 
 
     
 marek-rz
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Sierpień 2009, 23:18   

Bardzo ładna furka :hyhy:
 
     
 bogel



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 51
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: ChoRzów
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 18:15   

Wiem dawno mnie nie było ale było to spowodowane brakiem netu.
Nowych fotek nie mam (ale dam) ale mam za to problem nad którym zmagam się już od ponad 2 tygodni i nic.

Oto mój problem :

Jadąc z pracy zaświeciła mi się kochana kontrolka "check engine" i nic.Dojechałem do domu na tej kontrolce.Później zaczęły się problemy:
Kontrolka znikła za to auto strasznie zaczęło przerywać i z tych 45KM zostało może 5KM :)
Miałem dziurawy odstatni wydech to pomyślałem że może to to.Wymieniłem tłumik i przez 1 dzień było dobrze.
Później zaś to samo.
Wymieniłem świece i kable i się poprawiło lecz przez cały czas auto pali mi ok.10-13l i spaliny okropnie śmierdzą.Już jeździ fajnie lecz smród spalin i spalanie mnie już dobija i nie wiem co mam dalej robić...
Rok temu wymieniłem Sonde ale ona może się zaś popsuła ...
Sam już nie wiem...Więc proszę o pomoc
Z Góry thx i pozdro.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 25 Wrzesień 2009, 18:35   
   Moje auto: Porshe 911


bogel napisał/a:
Wiem dawno mnie nie było ale było to spowodowane brakiem netu.
Nowych fotek nie mam (ale dam) ale mam za to problem nad którym zmagam się już od ponad 2 tygodni i nic.

Oto mój problem :

Jadąc z pracy zaświeciła mi się kochana kontrolka "check engine" i nic.Dojechałem do domu na tej kontrolce.Później zaczęły się problemy:
Kontrolka znikła za to auto strasznie zaczęło przerywać i z tych 45KM zostało może 5KM :)
Miałem dziurawy odstatni wydech to pomyślałem że może to to.Wymieniłem tłumik i przez 1 dzień było dobrze.
Później zaś to samo.
Wymieniłem świece i kable i się poprawiło lecz przez cały czas auto pali mi ok.10-13l i spaliny okropnie śmierdzą.Już jeździ fajnie lecz smród spalin i spalanie mnie już dobija i nie wiem co mam dalej robić...
Rok temu wymieniłem Sonde ale ona może się zaś popsuła ...
Sam już nie wiem...Więc proszę o pomoc
Z Góry thx i pozdro.


sprawdź tą sondę! tematów o check engine jest multum! to że sondę wymieniłeś rok temu to nic nie znaczy... nic nie jest wieczne, mogę ci pokazać sposób jak zarżnąć sondę w 2 dni! więc ???
 
     
 bogel



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 51
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: ChoRzów
Wysłany: 31 Marzec 2010, 19:39   

Witam po dłuższej przerwie!
Niewiem jak ale zapomniałem sobie o tym że mam tu autko wystawione. :wstyd:

Ale do rzeczy.
Przez ostatnie miesiące wiele się w mojej Corsie nie zmieniło ale ostatnio zmieniłem dwie rzeczy.

Zmieniłem wycieraczki bo stare miały już chyba 10 lat.Zmieniłem na płaskie wycieraczki z marketu :) ale zbierają bardzo dobrze.

Zmieniłem co bardziej mnie cieszy to zmiana felg.
BORBETY były już w nie najlepszym stanie a opony już też były cienkie.
Zmieniłem sobie na 14 calowe oryginalne Oplowskie alumki z prwaie nowymi oponami.
A dokładnie : Continental CONTECCONTACT 3 165/60 R14 z bieżnikiem 7mm za 500zł komplet.
Felgi mają trochę rysek ale na lepsze mnie nie stać a te mi się podobały.
Poniżej zdjęcia felg i autka :







Mam jeszcze taki mały problemik.Konkretnie zaszły mi rdzą po zimie napisy na aucie.
Praktycznie wszystkie (znaczek przód,tył, napis OPEL i CORSA) nie chce się ich pozbywać lecz chciał bym je jakoś odnowić jak?
Tak to mniej więcej wygląda :



Pozdrawiam!

[ Dodano: 1 Kwiecień 2010, 18:16 ]
Witam!
Z tą rdzą na emblematach już sobie poradziłem w prosty wręcz dziecinny sposób...
A konkretnie :
Wpadłem na pomysł ,że na wszystko co zardzewiałe najlepsza jest...Coca-Cola!
Gdzieś jeszcze wyczytałem, że Cola dobrze reaguje jak się wetrze ją folią aluminiową.
Postanowiłem spróbować...
Efekt był piorunujący...Emblematy wyglądają jak nowe i się święcą...
Szczerze powiedziawszy za bardzo nie wierzyłem by to działało...a JEDNAK!
Poniżej foto:






A tak wyglądało :

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Czerwona Corsa B 1,2 45KM
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.