Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 10:53
Dobijanie kół(?) z tyłu
Autor Wiadomość
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 08:33   Dobijanie kół(?) z tyłu
   Moje auto: Corsa B


Znalazłem trochę podobny temat z moim problemem ale niestety zamknięty. Otóż problem pojawił się u mnie raczej z dnia na dzień. Corsą jeździłem mało, raz na tydzień/dwa dłuższa trasa. Gdy z tyłu usiądzie jedna osoba to na lekkich nierównościach strasznie dobija mi tył auta. Czy to oznacza koniec wytrzymałości amortyzatorów? Trzeba już je wymienić? Dodam jeszcze, że mam auto od zimy i na początku przy obciążeniu 4 osoby plus cały bagażnik zapakowany wszystko było sprawne (od stycznia do maja nie było problemów).
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 08:37   
   Moje auto: Opel Astra G


Zapewne masz źle zamontowaną obejmę tłumika końcowego, która dobija o belkę tylną, gdy na tylnej kanapie ktoś siedzi. Poszukaj o tym na forum bo było już parę takich tematów- pamiętam, że w 1 sam się o to pytałem ;)
pozdro :piwko:

ps: obejma mogła być dobrze zamontowana skoro piszesz, że wcześniej nie było takich objawów, ale mogła się obluzować i teraz dobija...
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 08:54   
   Moje auto: Corsa B


Właśnie pisząc ten temat myślałem także o tłumiku ale bardziej o tej rurze wylotowej ponieważ jest ona bardzo blisko zderzaka. Muszę to sprawdzić bo na razie nie chcę inwestować w zawieszenie. Zaraz pójdę to sprawdzić i napiszę czy to było to.

[ Dodano: 30 Czerwiec 2010, 11:03 ]
To na 90% nie jest obejma. Trzyma się bardzo mocno. Sprawdziłem czy mocno uda mi się rozbujać moją corsę i dla porównania rozbujałem także drugą ale trzydrzwiową. Po tym małym "teście" moja tylko nieznacznie miała gorszy wynik, tzn. troszkę bardziej udało mi się ją rozbujać. Sprawdziłem także producenta amortyzatorów i to jest raczej firma Touring (napis był trochę starty). Inne możliwości jakie biorę pod uwagę to:
- obejma od tłumika ociera o belkę - jej śruby są skierowane w dół i jedna położona na linii jej krawędzi;
- puszka tłumika na wybojach unosi się do góry i jego krawędź zahacza o jakąś śrubę, chyba od mocowania zderzaka;
- końcówka od tłumika ociera o zderzak - ale wcześniej nie było to odczuwalne (wcześniej czyli okres styczeń-maj).
Jak poradziłeś lukbud, poszukam tematów o obejmie i tym podobnych, może znajdę tam rozwiązanie.

[ Dodano: 30 Czerwiec 2010, 11:19 ]
Zamontowana obejma jest mniej więcej w taki sposób:
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 30 Czerwiec 2010, 13:57   
   Moje auto: Opel Astra G


Właśnie najlepiej sprawdzić czy obejma dobija patrząc na belkę tylną. U mnie był dokładnie zaznaczony punkt styku obejmy i belki. Nie pamiętam już w jaki sposób ma to być zmontowane, żeby nie obijało, ale z tego co pamiętam to śruby muszą być "do góry" czyli odwrotnie niż na obrazku. Obecnie mechanik również zamontował mi źle... śruby są "na bok" i również obija... :złyy:

Sam tłumik obijający się o plastikowy zderzak nie wydawałby takich hmmmm "metalicznych i głuchych" odgłosów, ale przyczynę trzeba znaleźć ;)
 
 
     
 Andreff84



Informacje
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 11
Skąd: Skoczów
Wysłany: 1 Lipiec 2010, 09:29   

Ja w tej chwili byłem zobaczyć u siebie jak mam zamontowane i obejma jest przykręcona patrząc na auto z tyłu w prawą stronę z tendencją ku górze. Też była przekręcana bo obijała o belkę po załadowaniu dwóch osób do tyłu
 
 
     
 Hakus



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Pomógł: 11 razy
Wiek: 36
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 100
Skąd: Radom
Wysłany: 1 Lipiec 2010, 09:50   
   Moje auto: Vmax: 170 km/h


a nie zauważyłeś żeby auto głośniej ci chodziło ?

ja u siebie miałem przygodę taką że obejma była na miejscu ale od strony środka auta gdzie jest łączona rura wydechu z tłumikiem końcowym korozja rozwaliła to połączenie i mi się właśnie to obijały wydając owy metaliczny dźwięk. Przerwanie było niewielkie ciężko było je zauważyć ale efekt mocno irytujący cała puszka tłumika obijała się (od środkowej części auta chodziła góra dół) mimo że obejma sama w sobie była na miejscu i dobrze się trzymała.
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 1 Lipiec 2010, 10:54   
   Moje auto: Corsa B


Hakus napisał/a:
a nie zauważyłeś żeby auto głośniej ci chodziło ?

Corsa chodzi troszkę inaczej ale wydaje mi się, że jest to wina osłony kolektora wydechowego. Co do korozji na łączeniu - raczej jej tam nie ma za dużo, najwięcej jest jej na obejmie przy śrubkach. Sam tłumik i wszystkie elementy tego układu raczej nie są mocno skorodowane.
Dzięki lukbud za wytłumaczenie w jakiej pozycji ma być zamontowana obejma. Jak czas pozwoli to jeszcze dziś ją zmienię a jutro zrobię testy.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 1 Lipiec 2010, 11:11   
   Moje auto: Porshe 911


Pablo-87 napisał/a:
Gdy z tyłu usiądzie jedna osoba to na lekkich nierównościach strasznie dobija mi tył auta. Czy to oznacza koniec wytrzymałości amortyzatorów?


tak czytam i czytam....

co ma wspólnego obejma tłumika z dobijaniem auta???

prawidłowe zamontowanie obejmy nie zniweluje skutków zużytych amorów lub też sprężyn.

tłumik wisi na gumach a nie na obejmie!!!!

zauważyłem u siebie że tył pływa i to jest ewidentna wina amorów, mam zakupiłem czekają na wymianę....

auto właśnie dobija przez nie....
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Lipiec 2010, 17:45   

Moim zdaniem amortyzatory. Przerabiałem ten problem. Wymieniłem i ustało. Na allegro można kupić najtańsze za 40 zł szt. więc nie jest to aż taki duży wydatek, a poprawnie zamontowane wystarczą na parę lat.
Ostatnio zmieniony przez 82yeti 9 Sierpień 2010, 19:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 esgaroth



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Lipiec 2010, 17:32   

miałem ostatnio ten problem po wymianie wydechu:
- źle założyłem obejmę przed tłumikiem końcowym (założyłem śrubami w dół a powinna być skierowana gwintami do góry)
- jeden z bolców tłumika tylnego na których on wisi uderzał od góry w rant karoserii (wyciąłem fragment blachy i po problemie)
obydwie rzeczy powodowały hałasy podobne do dobijania amortyzatorów, pzdr
 
 
     
 Pablo-87



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 68
Skąd: WZU / Olsztyn
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 20:49   
   Moje auto: Corsa B


Problem raczej rozwiązany. Byłem u mechanika, który stwierdził, że nie posiadam odboi na sprężynach. Poza tym prawy tylny amortyzator do wymiany - mocno zużyty (prawy mniej ale też trzeba wymienić). A co do odgłosów z tylnej części auta - prawdopodobnie pompka, którą wożę w bagażniku podskakiwała na nierównościach.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.