Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:09
Centralny Zamek + Alarm + Scyzoryk
Autor Wiadomość
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 27 Marzec 2009, 18:55   Centralny Zamek + Alarm + Scyzoryk
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Witam.

Zastanawiam się nad kupnem Centralnego Zamka który koniecznie jest ze scyzorykiem. Szukałem na allegro i znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/item583..._uderzenia.html . Chciałbym się zapytać, jak wygląda sytuacja gdy w oryginalnym kluczu mam Immoblizer i jak jest z wymianą grota do tego scyzoryka. Czy będę mógł "wyjąć" grot i immobilizer z oryginalnego klucza i wsadzić do tego scyzoryka, czy muszę specjalnie dorabiać?

Pozdrawiam, DeadEyes
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 27 Marzec 2009, 21:36   
   Moje auto: Opel Astra G


Witam, kolegę z Opolskiego ;)

Mam dokładnie taki sam zestaw centralnego. Z grotem sprawa wygląda tak, że musisz na innej aukcji dokupić grot pasujący do Corsy C- potem trzeba dorobić ten grot odpowiednio, żeby pasował do Twojego zamka. Oryginalnego kluczyka radziłbym nie rozbierać :kwasny:
I wątpię, że da się przełożyć immobiliser- grot to chyba tylko taki bajer, żebyś mógł sobie otworzyć auto ze scyzoryka :D

Chyba, że odłączy się immobiliser na komputerze i będziesz mógł też odpalać auto z grota...

pozdro :)
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 27 Marzec 2009, 21:54   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Dziękuje za informacje kolego :) . Hmm, no szkoda trochę że mogą być problemy z immobilisierem, ale można się w sumie popytać znajomych elektromechaników :) , może znajdą rozwiązanie tego problemu. Bo wiem, że dorobienie immobilaisera do nowego kluczyka to dość spory wydatek :P. A jak ogólnie zestawik się sprawuje? "Hula" jak trzeba? :P . Chciałbym wiedzieć, żeby nie kupować kota w worku :)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 27 Marzec 2009, 22:03   
   Moje auto: Opel Astra G


Powiem Ci, że pilot ze scyzorykiem mam od maja i non stop używam- nawet dla zabawy otwieram i zamykam auto przez okno jak ludzie przechodzą i podskakują ze strachu :rotfl:
Wszystko chodzi jak trzeba, jak pilot się wyrobi to trzeba trochę mocniej przyciskać guziki, ale to w sumie normalne ;)
Nie wiem jaka w twoim zestawie będzie centralka, ale moją Corsinę można otworzyć już z odległości 200-300m :hurra:

Co do kodowania kluczyka to faktycznie drogi interes- moja koleżanka płaciła za dorobienie kluczyka z immo do VW Polo jeżeli dobrze pamiętam, ponad 250zł :kwasny:


// a tak na marginesie, byłem dzisiaj w Nysie :P :P
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 27 Marzec 2009, 22:10   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


Hehe dzięki za wyczerpujące informacje. No to chyba też zainwestuje w tą centralkę :P . Hehe, to jak kolega niedaleko Nysy mieszka to można się kiedyś na piwko umówić :) .

Pozdrawiam ;)
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 27 Marzec 2009, 22:27   
   Moje auto: Opel Astra G


Teraz widzę, że Twój zestaw jest troszkę inny od tego, który mam ja- nie mam syrenki alarmowej, ale za to posiadam sygnalizację kierunkowskazami :P
Wydaje mi się, że w centralny zamek warto przyinwestować bo przede wszystkim komfort i bajer większy :P :rotfl:
Będziesz montował sam, czy komuś to zlecisz? :>

No daleko- niedaleko ;p 75km mam do Nysy, ale jakiś SPOT można zrobić np w połowie drogi- Niemodlin np ;) no albo w Nysie bo jest gdzie pójść żeby pogadać <piwo> :P

pozdro! :]
 
 
     
 DeadEyes


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: Nysa
Wysłany: 27 Marzec 2009, 23:12   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.2 Twinport


No znalazłem inny zestawik (u tej samej osoby) http://allegro.pl/item585...unkowskazy.html . Doszedłem do wniosku, że alarm jest mi zbędny, a 3 pilociki się przydadzą :P . A co do robocizny, to raczej będę zlecał ;) , wole mieć to zrobione profesjonalnie :D . W tych sprawach jestem amatorem, wole się nie mieszać. A co do SPOTu na opolszczyźnie to dobry pomysł, z wielką chęcią :P

Edit: A co do przekładki immo znalazłem taki temacik . Może w przyszłości komuś pomoże :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Centralny Zamek + Alarm + Scyzoryk
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.