Masło i temperatura
Autor Wiadomość
 Mateo1337


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Marzec 2021, 17:06   Masło i temperatura
   Moje auto: Corsa C 1.4


Witam
Posiadam Corsę C 1.4 i mam dwa pytania.
1. Temperatura silnika utrzymuje się odkad je kupiłem na 80-85 stopni. To normalne? Przeszukałem cały internet i kilka osób twierdziło, że ten typ tak ma. Przejechałem tak 8000 km i dopiero zacząłem się nad tym zastanawiać gdy zobaczyłem maź z punktu 2.


2. Dostrzegłem dziś trochę masła pod korkiem wlewu oleju. Przejechałem 100 KM i mam trochę mazi. Bardzo mało, ale no jest lekko zabrudzony mazią. Nie bierze płynu chłodniczego. To normalne? Byłem u mechanika, który twierdzi, że taka ilość masła to nic, ale czy po przejechaniu 100 km powinno być choć trochę masła?

Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

[ Dodano: 17 Marzec 2021, 17:27 ]
Na innym forum gość napisał komuś taką odpowiedź:

'jest jeden czujnik na temperaturę silnika masz dobre wskazania temperatury silnika tak OPEL ma zrobione zegary że silnik ma temperaturę ok 90 C a na liczniku ok 80 C jest przekłamanie ok 10 C"


Tak jest? Ogólnie nie mam żadnych problemów z samochodem od 8000 KM ale zaczęło mnie to zastanawiać z ta temperaturą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Masło i temperatura
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.