Osłona dolna silnika - czy warto
Autor Wiadomość
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 23 Listopad 2020, 11:34   Osłona dolna silnika - czy warto
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Jak w temacie, zastanawiam się czy założyć dolną osłonę silnika. W żadnym samochodzie nie miałem osłony, i zawsze syf pod maską jak cholera - często jeżdzę po szutrowych drogach. Do tego kałuże, błoto i wszytko leci na silnik, osprzęt. Może montaż takiej osłony osłoni komorę silnika. Do tego Corsa ma dość niski przód więc łatwo o coś od spodu zahaczyć.
Cena z osłony z tworzywa to w granicach 150 zł-200 zł, stalowa - 664,00 zł. Bardziej skłaniałbym się za stalową.
Zastanawiam co z ciepłem wytwożonym przez silnik, czy latem silnik będzie się bardziej grzał? Z drugiej strony zimą szybciej się nagrzeje. Jak z wymianą oleju, no niby jest tam otwór rewizyjny, ale wiadomo jak to jest, zaraz się okaże że jest w ciut innym miejscu i dupa, przy wymianie oleju trzeba ściągać osłonę.
Jakie są Wasze odczucia, doświadczenie, warto to montować?
 
     
 ipman1


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 23
Skąd: Wyjężdzą czołg?
Wysłany: 23 Listopad 2020, 19:41   Re: Osłona dolna silnika - czy warto
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM


madżenta napisał/a:
Jak w temacie, zastanawiam się czy założyć dolną osłonę silnika. W żadnym samochodzie nie miałem osłony, i zawsze syf pod maską jak cholera - często jeżdzę po szutrowych drogach. Do tego kałuże, błoto i wszytko leci na silnik, osprzęt. Może montaż takiej osłony osłoni komorę silnika. Do tego Corsa ma dość niski przód więc łatwo o coś od spodu zahaczyć.
Cena z osłony z tworzywa to w granicach 150 zł-200 zł, stalowa - 664,00 zł. Bardziej skłaniałbym się za stalową.
Zastanawiam co z ciepłem wytwożonym przez silnik, czy latem silnik będzie się bardziej grzał? Z drugiej strony zimą szybciej się nagrzeje. Jak z wymianą oleju, no niby jest tam otwór rewizyjny, ale wiadomo jak to jest, zaraz się okaże że jest w ciut innym miejscu i dupa, przy wymianie oleju trzeba ściągać osłonę.
Jakie są Wasze odczucia, doświadczenie, warto to montować?


Plastikową mam i trzebało trochę rzeźbić i ją docinać. Nie będzie się grzał grill jest wielki. A co nagrzewania zimą prawda lepiej się nagrzewa. ja musze ściągać osłone do wymiany oleju, pare śrubek. Ale silnik czystszy.
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 25 Listopad 2020, 17:16   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Ja mam metalowa z Rumuni wszystko pasowało kupiłem na emag obecnie nie ma juz tego sklepu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Karoseria » Osłona dolna silnika - czy warto
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Wszystkie ramki na tablice rejestracyjne objęte są gwarancją producenta
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.