Ogólny problem z elektroniką tj z wszystkim
Autor Wiadomość
 witek_77


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 23
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 18 Październik 2020, 13:09   Ogólny problem z elektroniką tj z wszystkim
   Moje auto: Corsa E 2016 1.4 90km B14XEL


Hej. Stało się coś dziwnego. Wszystko chodziło fajnie aż tu nagle rano odpalam samochód i oświecają mi się ESP i ABS. No trudno. Jadę sobie i na wyjeździ z placu mało co nie wbiłem się w płot gdyż kierownica nie odbiła. Zaczęło ciężko chodzić wspomaganie ale coś działa. Funkcja CITY nie reaguje. Pomyślałem, że słaby akumulator to poszedł na prostownik. Nic to nie dało. Podmieniłem na 54Ah ze skody. Też nic nie dało. Nie załącza mi się klimatyzacja i najlepsze, że komputer pokładowy nie pokazuje żadnych wartości na liczniku. Wszędzie kreski. Na dodatek gdy dodam gazu np na 3tyś rpm to po puszczeniu gazu takie obroty utrzymują się ze 3 sekundy !!! Jechałem przez miasto jak baba co uczy się jeździć :) Ogólnie wszystko się popierniczyło. Odpiąłem klemy na całą noc i nic to nie dało. W tym samym czasie przestał świecić lewy przedni kierunkowskaz (może zbieg okoliczności). Podczas przekręcania zapłonu samochód wydaje z siebie 4 piknięcia. Odpala normalnie i jedzie jakoś. Jako, że mam ELMa 327 to podpiąłem go i jeden z programów komunikuje się jakoś z ECU, BSI i ABS. W sterownikach ECU i BSI (czy jak to się w oplu nazywa) mam tylko błędy od żarówek (mam ledy W21/5W). Z ABSie mam błędy niby historyczne z braku komunikacji przednich kół z czujników. NIe da się ich wykasować, ale ELM to nie jakiś super fejs. Macie jakieś pomysły nim zacznę zrzucać zderzak do sprawdzenia żarówki i pojechaniu na jakiś cywilizowany komputer ? Czujniki z kół raczej ciężko żeby w 1 dzień stania w garażu obie wtyczki/czujniki padły. No i ten brak załączania klimy, wspomaganie i wskazania kompa.
 
     
 ipman1


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 23
Skąd: Wyjężdzą czołg?
Wysłany: 23 Październik 2020, 23:55   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM


Może alternator siada i nie daje takiego prądu jak trzeba i elektronika świruje? W Stilo jak mi alternator padł to pierwsze wspomaganie się wyłączyło xd Mogłeś wjechać w kałuże i go zachlapać, Corsa E jest na tej samej płycie co Grande Punto i tam były problemy z zalanym alternatorem.
 
     
 witek_77


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 23
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Październik 2020, 19:25   
   Moje auto: Corsa E 2016 1.4 90km B14XEL


Kilka spraw znalezione.

Po rozebraniu całego przodu żeby wyjąć lampę (chciałem od żarówki kierunkowskazu zacząć) okazało się, że żarówka jest ok i całe szczęście bo jakiś de.... wymyślił, że trzeba wycinać okienko w lampie i kupować specjalną zaślępkę na tę dziurę żeby wymienić żarówkę kierunkowskazu. Tak jest to pełny odlew i samemu trzeba zrrobić sobie dziurę i na nią kupić zaślepkę. Dramat !

No to skoro, żarówka OK i a nie miga już we wtyczce co mówie, że grubo i szukam. Nagle moim oczom ukazują się jakieś śmieci pod plastikiem który zakrywa mechanizm wycieraczek pod szybą. No to zdejmuje wycieraczki, plastik a tam szczur zrobił sobie gniazdo ze śmieci i zjadł kable z kierunkowskazów bocznych i czujników ABSu z obu stron. Kable te robiły zwarcie. Kable dosztukowałem, polutowałem.

Po tych zabiegach wróciły ABSy, wrócił kierunkowskaz, wróciły wskazania komputera i silnik pracuje normalnie. Zostały 2 probemy, ale nie mam kompa żeby to sprawdzić. Jeden to brak klimatyzacji i przełączania na obieg wewnętrzny(kable wszystkie i wszedzie są OK) oraz niepoprawnie działające wspomaganie (ciężko chodzi, ale chodzi) i nie działa CITY.
 
     
 ipman1


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 23
Skąd: Wyjężdzą czołg?
Wysłany: 26 Październik 2020, 20:00   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM


witek_77 napisał/a:
Kilka spraw znalezione.

Po rozebraniu całego przodu żeby wyjąć lampę (chciałem od żarówki kierunkowskazu zacząć) okazało się, że żarówka jest ok i całe szczęście bo jakiś de.... wymyślił, że trzeba wycinać okienko w lampie i kupować specjalną zaślępkę na tę dziurę żeby wymienić żarówkę kierunkowskazu. Tak jest to pełny odlew i samemu trzeba zrrobić sobie dziurę i na nią kupić zaślepkę. Dramat !

No to skoro, żarówka OK i a nie miga już we wtyczce co mówie, że grubo i szukam. Nagle moim oczom ukazują się jakieś śmieci pod plastikiem który zakrywa mechanizm wycieraczek pod szybą. No to zdejmuje wycieraczki, plastik a tam szczur zrobił sobie gniazdo ze śmieci i zjadł kable z kierunkowskazów bocznych i czujników ABSu z obu stron. Kable te robiły zwarcie. Kable dosztukowałem, polutowałem.

Po tych zabiegach wróciły ABSy, wrócił kierunkowskaz, wróciły wskazania komputera i silnik pracuje normalnie. Zostały 2 probemy, ale nie mam kompa żeby to sprawdzić. Jeden to brak klimatyzacji i przełączania na obieg wewnętrzny(kable wszystkie i wszedzie są OK) oraz niepoprawnie działające wspomaganie (ciężko chodzi, ale chodzi) i nie działa CITY.


To teraz sprawdź czy nie przegryzł tez gdzieś innych kabli, i czy zwarcie nie uszkodziło bezpieczników i przekaźników. Dobrze by było jechać na komputer i skasować błędy, tanim elmem tego nie zrobisz tylko slinik.
 
     
 witek_77


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 23
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Październik 2020, 20:14   
   Moje auto: Corsa E 2016 1.4 90km B14XEL


No właśnie nic innego nie znalazłem z uszkodzeń mechanicznych. Bezpieczniki pod maską są OK wszystkie, a w kabinie sprawdziłem tylko te z napięciem (żaróweczka), bo mi bateria padła w mierniku. Przekaźniki zerkne jak będzie trochę czasu i kupie se baterie :) Mam ELMa i DELPHI 2017.1 z czego ELM czyta silnik, ABS i BCM, a delphi jest ubogi na te corse i tylko silnik wchodzi i hamulce. Reszte sterowników twierdzi, że sie nie łączy. Pytanie czy nie łączy bo nie obsługuje czy nie łączy bo coś z nimi jest nie tak. Muszę znaleźć kogoś z lepszym fejsem do corsy.

P.S. który moduł jest odpowiedzialny za klimę i wspomaganie ? Gdzie jest CAN ? W skodzie każdy sterownik jest osobno i BSI za bezpiecznikami. Co tutaj ZRZESZA i zarządza komunikacją między sterownikami itd ?
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Październik 2020, 14:50   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Może spróbuj zadać to pytanie na forum dla Corsy D, bo tam jest więcej ludzi i może ktoś miał podobny problem. Pewnie elektornika jest podobna
 
     
 ipman1


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lip 2018
Posty: 23
Skąd: Wyjężdzą czołg?
Wysłany: 29 Październik 2020, 18:20   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM


witek_77 napisał/a:
No właśnie nic innego nie znalazłem z uszkodzeń mechanicznych. Bezpieczniki pod maską są OK wszystkie, a w kabinie sprawdziłem tylko te z napięciem (żaróweczka), bo mi bateria padła w mierniku. Przekaźniki zerkne jak będzie trochę czasu i kupie se baterie :) Mam ELMa i DELPHI 2017.1 z czego ELM czyta silnik, ABS i BCM, a delphi jest ubogi na te corse i tylko silnik wchodzi i hamulce. Reszte sterowników twierdzi, że sie nie łączy. Pytanie czy nie łączy bo nie obsługuje czy nie łączy bo coś z nimi jest nie tak. Muszę znaleźć kogoś z lepszym fejsem do corsy.

P.S. który moduł jest odpowiedzialny za klimę i wspomaganie ? Gdzie jest CAN ? W skodzie każdy sterownik jest osobno i BSI za bezpiecznikami. Co tutaj ZRZESZA i zarządza komunikacją między sterownikami itd ?


Do modułu komfortu tj klimy itp, musisz mieć OPCOM (trzeba sprawdzić czy będzie działał z corsą bo na Aliexpres już są niby z 2020). Albo kogoś z tym:
https://viaken.pl/pl/interfejs-opel-scanner-can-usb-1987-2014-z-licencja-na-oprogramowanie.html ale 900 zł więc pewnie mało kto ma.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ elektryczny, zapłon » Ogólny problem z elektroniką tj z wszystkim
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.