Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:13
Co oznacza ta kontrolka Corsa C
Autor Wiadomość
 emas66
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2009, 21:09   Co oznacza ta kontrolka Corsa C

Witam, posiadam opla corse C 1,3 cdti i kilka dni temu na desce rozdzielczej pokazała mi się kontrolka i pali się przez cały czas. Przedstawia ona samochód oraz klucz który przecina samochód w pionie. Znajduje się ona dokładnie w miejscu gdzie skierowana jest strzałka od lewego kierunkowskazu. Może wie ktoś co to oznacza. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam !

||||||||||||||||
dokładniej twórz tytuł topicu i dodawaj w jakim aucie
Ostatnio zmieniony przez dudu 23 Marzec 2009, 22:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 23 Marzec 2009, 21:48   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Czy chodzi ci o to??
 
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 23 Marzec 2009, 22:11   

Check Engine
:) :rotfl:

[ Dodano: 23 Marzec 2009, 22:19 ]
emas66 napisał/a:
Witam, posiadam opla corse C 1,3 cdti i kilka dni temu na desce rozdzielczej pokazała mi się kontrolka i pali się przez cały czas. Przedstawia ona samochód oraz klucz który przecina samochód w pionie. Znajduje się ona dokładnie w miejscu gdzie skierowana jest strzałka od lewego kierunkowskazu. Może wie ktoś co to oznacza. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam !

||||||||||||||||
dokładniej twórz tytół topicu i dodawaj w jakim aucie





Dudu Chyba pisze się "TYTUŁ" :] a mieliśmy pisać poprawnie ehhh
||||||||||||||||||||||||
poprawione ( a swoją drogą to nie czepiaj się i pilnuj siebie)
Ostatnio zmieniony przez dudu 23 Marzec 2009, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 23 Marzec 2009, 22:23   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


według mojej mądrej książki kontrolka która ci się wyświetliła czyli samochód przekreślony kluczem oznacza układ elektroniczny silnika, układ elektroniczny skrzyni biegów, immobilizer

[ Dodano: 23 Marzec 2009, 22:32 ]
to chyba to:

JUTRO ZROBIĘ LEPSZY SKAN ;)
Ostatnio zmieniony przez dudu 24 Marzec 2009, 21:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 emas66
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 11:03   

Zgadza się barmar. To właśnie ta kontrolka.

[ Dodano: 24 Marzec 2009, 11:05 ]
A można ją jakoś skasować?
 
     
 Fotokaczmarek
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 11:33   

Dudu Ja się pilnuję :) ale jakbym na przykład źle coś napisał odrazu bym dostał ostrzeżenie eh ta Polityka :]
 
     
 Jarec122
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:32   

kontrolka ta wskazuje na to że komputer zarejestrował błąd - jesłi się pali cały czas w trakcie jazdy oznacza że błąd jest dość istotny koniecznie trzeba się udać na zczytanie konmputera. nie polecam jeżdżenia z palącą sie taką kontrolką
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 24 Marzec 2009, 14:45   
   Moje auto: Opel Astra G


Kiedyś w naszej C palił się Czek Endżin- ojciec pojechał do Opla, powiedzieli, że nic się nie stało szczególnego- skasowali błąd i wzięli 250zł za tę usługę :wsciekly:
 
 
     
 grest
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Marzec 2009, 16:55   

Ja też ostatnio byłem z podobnymi objawami w Oplu. Znajomy powiedział że jeśli chodzi o samochód z kluczem to był problem z sondą lambda a silnik to czujnik położenia przepustnicy (nie małe koszty do Corsy C). Sondę wymieniłem i świecił nadal silniczek. Mechanik kazał jeździć i patrzeć co się będzie działo, żeby się nie martwić bo puki świeci się kontrolka pomarańczowa to tylko oznacza, że coś się zaczyna dziać. Lepiej pojechać na serwis i sprawdzić bo może to być początek czegoś gorszego i lepiej usunąć usterkę na pniu niż czekać gorszego. Poszukaj po znajomych mechanikach kto ma komputer i niech Ci sprawdzi jaki błąd wyrzuci i będziesz przynajmniej coś wiedział a nie się zamartwiał.
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 24 Marzec 2009, 21:09   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


Oto wszystko co mam na temat tej kontrolki w mojej Instrukcji użytkownika







|||||||||
zmieniłem na miniaturki
Ostatnio zmieniony przez dudu 25 Marzec 2009, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Jarec122
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Marzec 2009, 08:32   

Jeśli chodzi o opisy książkowe zapalających się ikonek to nie do końca tak jest, bo u mnie ten samochodzik z kluczem się zapalił i jak zczytalem błąd to okazało, się że błąd dotyczył włącznika świateł hamowania
 
     
 Jancorsa1.2
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 3 Maj 2009, 21:16   

Ja jestem tu nowy, ale miałem podobny problem z tą kontrolką. Gasła mi po zapaleniu silnika a nie po paru sekundach. Znajomy mechanik powiedział mi abym odłączył akumulator na noc. Tak zrobiłem i kontrolka zaczęła mi gasnąc po kilku sekundach i dodatkowo mnie ostrzegł a bym nie zapalał od razu auta po włożeniu kluczyka, tylko czekał aż pogasną niektóre kontrolki (szczególnie ta z tematu) i wtedy odpalać, bo robią się błędy.
 
     
 wujek_wilq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 08:12   

Mam to samo , towarzyszy to pulsowaniu świateł oraz spontanicznym zakłóceniem rytmu silnika . Prawdopodobnie świeca albo regulator napięć ( 1,7 DTI ) po lekkim rozgrzaniu silnika problem znika ( 10-15 minut jazdy )
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 10:02   

ta kontrolka nie powinna się palić przy sprawnym osprzęcie silnika... trzeba jechać podłączyć samochód pod komputer i zobaczyć co to za błąd, a nie zgadywać może to może tamto, interfejs diagnostyczny można sobie bez problemu kupić ( ja tak zrobiłem 180zł na USB na COM nawet taniej, a można też sobie zrobić samemu :) ) jeśli ktoś nie chce płacić za usługę w oplu to trzeba poszukać warsztatu gdzie mają interfejs do opla...
 
 
     
 wujek_wilq
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 10:53   

Byłem wczoraj elektryk podłączał pod komputer serwisowy sprawdził wszystko powiedział że to świeca gdyby był regulator napięć walnięty to cały czas by migało i błędy by były . W corsie 1,7 DTI jest 1 świeca na każdy cylinder? Będę musiał odszukać ta spaloną i dam znać :P
 
     
 lutekpiecyk


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: ok Radomia
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 19:04   

Barmar masz może całą ksiązeczkę tak skserowana ta instrukcje bo własnie czegos takiego poszukuje ??
 
 
     
 barmar



Informacje
LPG: Tak
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 92
Skąd: Mierzejewo k/Leszna
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 20:02   
   Moje auto: Astra H 1.7 CDTI


Nie mam niestety żadnego ksero tej instrukcji. :pff:
Tu masz linka do książki "Sam naprawiam Corsa C i Meriva"
LINK --->>> http://www.filefactory.co...iam_corsa_c.pdf

Może ci się to do czegoś przyda.
 
 
     
 lutekpiecyk


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 6
Skąd: ok Radomia
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 15:50   

dobra Dzieki napewno się przyda:D

[ Dodano: 28 Maj 2010, 18:09 ]
witam jesli chodzi o ta kontrolke z kluczem to miałem ten sam problem jak sie zapaliła to spadek mocy i max 120km/h zero mocy byłem w serwisie opla skasowali bład wzieli 300zł a to wyskakiwało nadal. wkońcu udałem sie do prywatnego elektromechanika bardzo dobrego który tylko przejechał się moim samochodem i juz wiedział o co kaman u mnie akurat była to pompa paliwa która na szczęście dało sie naprawic za 500zł:) <nowa 6tys>. z ta kontrolka róźnie bywa trzeba dobrego mechanika zeby odgadł co bo tak to np jak w oplu chcieli mi wymieniac wszystko po koleji czujniki wtryski pompe wydałem bym tyle na naprawe co wart jest ta corsa . mysle ze pomogłem chociaz trochę w problemie
 
 
     
 wojtasek


Informacje
Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Mosina/Poznania
Wysłany: 28 Maj 2010, 18:38   

odnośnie problemów z checkiem to posiadam interfejs diagnostyczny i jak ktoś chce wpaść na odczyt czy też kasowanie błędów to nie ma sprawy. zapraszam
 
 
     
 michaxis



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 17
Skąd: Pudliszki
Wysłany: 2 Czerwiec 2010, 11:07   

Obydwie te kontrolki zapalają się jak się coś nie tak dzieje z autem w moim przypadku najpierw paliły się gdy był problem z pierwszą sondom po wymianie jej okazało się że no właśnie i tu fachowcy nie byli zgodni jeden twierdził że albo druga sonda albo przepływomierz powietrza nie chcąc wymieniać w ciemno pojechałem do serwisu i powiedziałem że interesuje mnie bez metod prób i błędów i zbędnych kosztów wykrycie usterki i udało się ustalili na 99% że przepływomierz powietrza dogadałem się z nimi że zakupię go w sklepie a oni mi go założą w sklepie koszt około 300zł a w ASO 800zł założenie około 30zł kontrolki zgasły problem znikł pozdro
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Co oznacza ta kontrolka Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.