Szarpanie / drganie silnika corsa c 1,2 Z12XEP
Autor Wiadomość
 Maksym


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Maksym
Dołączył: 02 Kwi 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwiecień 2020, 18:42   Szarpanie / drganie silnika corsa c 1,2 Z12XEP
   Moje auto: Corsa C 1,2


Witam wszystkich. "siema:

Posiadam piękny samochód opel corsa :) c 1,2TWINPORT(Z12XEP) 2005r. bez LPG.
Od dłuższego czasu mam problem z praca silnika.
Problem występuję tylko przy niskich temperaturach- poniżej 20 stopni.
Przy ruszaniu samochodu z miejsca(obrazu po odpaleniu po dłuższym postoju) mocno szarpie silnikiem i całym samochodu jako skutek. Problem nie występuje przy rozgrzanym silniku, a nawet jeżeli samochód stoi w lecie na słońcu problem tez już nie występuje. Zauważyłem ze po długich trasach 200-300 km problem ustępuje na jakiś czas i potem znowu wraca.
Wiem ze podobne tematy były obgadywane na internecie. Ale już zrobilem sporo rzeczy z tego co zalecają i nic z tego.

Nie świeci się żadna kontrolka.
Dwóch mechaników stwierdziło ze nie jest to sprzęgło. Byli ze mną w samochodzie pod czas jazdy.
Filtr powietrza wymieniany; przepustnica, przepływomierz wyczyszczane; kontakty sprawdzone wyczyszczane, świece w dobrym stanie cewki tez(tak twierdził jeden z mechaników); padła mi pompa paliwa- wymieniona plus sprawdzili blok sterujący.
Obroty falują ale bardzo delikatnie w granicach 100-200 obrotów.
Podpinałem pod opcom- 0 błędów.

Co jeszcze może być? Co jeszcze może powodować?
P.S. Jeżdżę z takimi objawami już około 10000 KM.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.