Tiptronic / easytronic nie wrzucił biegu z luzu
Autor Wiadomość
 Wilendar


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 24 Maj 2020
Posty: 1
Skąd: Toruń
Wysłany: 24 Maj 2020, 22:04   Tiptronic / easytronic nie wrzucił biegu z luzu
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam, od jakiegoś roku jestem posiadaczem Opel Corsa D 2007 silnik 1.2 59kW ze zautomatyzowaną skrzynią biegów easytronic, zwaną też tiptronic. W ten weekend po raz pierwszy wydarzyła się dziwna sytuacja. Liczę, że na tym forum ktoś posiada easytronic i będzie w stanie mi coś doradzić.

Od ok. pół roku głośniej słychać przełączanie biegów, tak jakby głuche uderzenie, jakby dwa gumowe, lub drewniane obiekty uderzały o siebie, szczególnie to słychać przy redukcji biegu po przejechaniu ok 8-10km, czyli jak się dobrze rozgrzeje. Słyszałem opinie, że to norma, że tak działa skrzynia jak się rozgrzeje, czy to samo się tyczy easytronic? Ale to nie jest mój główny powód z którym zwracam się o pomoc.

Otóż w ostatni weekend podczas postoju na światłach chcąc ruszyć na zielonym auto ruszyło z dwa metry, po czym wskoczył luz i nie chciał się przełączyć bieg, włączenie manuala też nic nie dało, dopiero wyłączenie auta i ponowne włączenie spowodowało że skrzynia zaczęła z powrotem działać. Nie wyskoczył żaden błąd, cały czas się świeciło "A", po przełączeniu na manual wskazywało bieg 1 ale to był cały czas bieg 0 (luz)

Będę wdzięczny za sugestie co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Tiptronic / easytronic nie wrzucił biegu z luzu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.