Opadający fotel kierowcy
Autor Wiadomość
 zabek 

Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Zenon
Wysłany: 5 Luty 2020, 12:27   Opadający fotel kierowcy
   Moje auto: CORSA E 1.4 Twinport 75KM 55kW

WITAM
Szukam kogoś kto zetknął się z takim samym problemem.
W ciągu około 2 tygodni przy standardowej jeździe (dom-praca-szkoła) opada fotel kierowcy.
Po ustawieniu go w pozycji odpowiadającej do kierownicy/okien/itp w ciągu około 2 tygodni jeżdżenia potrafi opaść o kilka centymetrów i jednocześnie odsunąć się o kilka centymetrów.
Przy dłuższej trasie np. ok 300km też zauważalny jest ten problem.
Po zgłoszeniu do dilera u którego zakupione zostało nowe salonowe auto i udowodnieniu własnymi pomiarami że fotel opada przyjęto za 2 razem reklamację i wymieniono (chociaż tu się zastanawiam czy na pewno) fotel na nowy.
Problem jednak nadal występuje.
Nigdzie jednak nie doszukałem się w necie podobnych problemów w corsie E.
Czy ponownie mam oddać auto do serwisu - męczy mnie fakt że to nowe auto a ja już kilka razy tam byłem.
Czy można jakoś sprawdzić czy rzeczywiście został wymieniony fotel na nowy czy serwis zastosował placebo, które nie zadziałało.

Artur150 

Informacje
wielkopolskie

Imię: Artur
Wysłany: 6 Luty 2020, 06:46   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM

cześć, ewidentnie coś w tym mechanizmie regulacji wysokości/ustawienia fotela jest uszkodzone. Ja takiego problemu w swoim samochodzie nie zauważyłem a jeżdżę nim już ponad rok i przejechałem 11 tys. km. W zasadzie w żadnym z wcześniej posiadanych samochodów czegoś takiego nie zauważyłem.
Musisz to reklamować dalej aż do skutku.

pozdrawiam
Artur
Ostatnio zmieniony przez Artur150 6 Luty 2020, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  

madżenta 

Informacje
kujawsko pomorskie

Imię: Bartek
Wysłany: 6 Luty 2020, 19:23   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM

U mnie też pojawia się taki problem, może nie z taką częstotliwością, ale jest. Czasem jest tak że wsiadam i zadaję sobie pytanie co tu rak nisko, po czym okazuje się że fotel "zjechał" prawie do zera. Szukałem info w necie pytałem innych użytkowników corsy, astry k i nikt nic nie wie, a w ASO patrzyli na mnie jak na idiotę. Szkoda że moja corsa nie jest na gwaranvji. Daj znać czy coś udało Ci sie ustalić w ASO, reklamuj do skutku, to jest jakaś wada mechanizmu

GregorK3 

Informacje
podkarpackie

Imię: Grzegorz
Wysłany: 12 Luty 2020, 18:01   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM

U mnie też samoistnie opadał fotel. Zawsze był ustawiony wajchą z boku na maksymalną wysokość, a po paru dniach samoistnie opadał i trzeba było znowu tą wajchą na maksymalną wysokość dopompować. Mam na szczęście gwarancję przedłużoną na 5 Lat i właśnie to zgłosiłem w ASO, w poprzednim tygodniu. Jutro jestem umówiony na wymianę fotela na nowy w ramach gwarancji. Dam znać po paru dniach czy na nowym fotelu już nie występuje jego opadanie. Musiała być chyba jakaś felerna partia tych foteli.

Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Wyposażenie wnętrza » Opadający fotel kierowcy
Zasady Postowania Opcje