Dziwne zachowanie sprzęgła/skrzyni
Autor Wiadomość
 raist00


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Dołączył: 14 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Grudzień 2019, 08:36   Dziwne zachowanie sprzęgła/skrzyni
   Moje auto: Corsa 1,4 75 KM


Witajcie. W mojej nowej (przejechała niespełna 1000 km) Corsie 1.4 75KM (benzyna) czasami zauważam następujący problem:
Jadę dłuższą chwilę na 1 biegu (gdy nie da się bardziej rozpędzić), wciskam sprzęgło i wtedy słyszę lub w sumie bardziej czuję takie jakby szarpnięcie. Przy okazji - biegi czasem wchodzą z lekkim oporem (charakterystyczne chrobotanie przy końcu). Czego to mogą być objawy? Lecieć z tym od razu do serwisu? Próbowałem "wywołać" ten problem podczas jazdy, ale bez skutku - wygląda na to, że występuje losowo.

Będę wdzięczny za pomoc!
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Grudzień 2019, 08:02   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Zasadniczo to pierwszy bieg służy do ruszania a nie do jazdy, poza szczególnymi sytuacjami np. długi bardzo stromy podjazd, ciasne manewrowanie itd...
Podejrzewam, że za bardzo się rozpędzasz (zbyt duża prędkość obrotowa silnika) przy zmianie na drugi bieg. Spróbuj robić to łagodniej.
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2 Styczeń 2020, 13:41   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Co do szarpnięcia: może po wbici "2" robisz hamowanie biegiem
Co od wbijania biegów. Tam bardzo lekko chodzi sprzęgło że może nie zauważysz ale nie do końca je bijasz.
Opisz co się zmienia. Chętnie się poduczymy.
 
     
 raist00


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Dołączył: 14 Gru 2019
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 9 Styczeń 2020, 19:34   
   Moje auto: Corsa 1,4 75 KM


Witajcie. Przepraszam za późną odpowiedź, ale życie nie oszczędzało mnie ostatnio. Co do efektu, który opisywałem (szarpnięcia przy wciśnięciu sprzęgła)... Po prostu już nie występuje. Dziwne, ale tak właśnie jest :) Problem ze skrzynią pozostał.

Generalnie na 1 nie jeżdżę, a były to specyficzne sytuacje np. ruszenie i całkowite zatrzymanie za moment (jazda w korku). Sprzęgło na pewno wciskam do końca, dalej już się nie da ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.