Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:29
Demontaż zestylu klaksonu w Corsie B (bez airbagu)
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 21 Marzec 2009, 21:11   Demontaż zestylu klaksonu w Corsie B (bez airbagu)
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Zastanawiałem się dlaczego bardzo słabo trąbił mi klakson.
Na początku zajrzałem do samego klaksonu:


odkręciłem go:


i wyciągnąłem ( by wyciągnąć musiałem odkręcić 2 śruby mocujące zderzak-są tuż przy lampach)

Okazało się, że był sprawny.
Włożyłem go z powrotem, uważając, by nie stykał się z żadnymi przewodami czy blachą.

Postanowiłem zajrzeć do przełącznika w kierownicy.

Oto demontaż:
ściągamy gumową zaślepkę (w miejsce strzałek wkładamy śrubokręt- spokojnie nic nie pęknie, kierownica jest z najprościej mówiąc gumy)

Tak wygląda ta zaślepka od dołu ( zauważcie strzałki niebiesko-czerwone pokazują zatrzaski będące bliżej siebie- tak samo na kierownicy)

Zdejmujemy gumę:
Strzałka (zaznaczona na czerwono) pokazuje nam miejsce wcięcia


Otrzymujemy coś takiego.
Teraz to musimy rozebrać.wkładamy śrubokręt w zatrzask, delikatnie ale do oporu przekręcamy(1.) i podważamy drugim śrubokrętem ( 2.)


po rozłożeniu mamy 3 części:



Oto wina naszego braku dźwięku w klaksonie:
przestyk( styk)

Możemy go tylko przeszlifować papierem ściernym.
Albo tak jak ja: rozebrać je:



Wystarczy je odpowiednio wygiąć by mogły się stykać
pamiętajmy by ogranicznik został na miejscu:


A oto te styki:




te styki musimy oczyścić papierem ściernym:


No i składamy to wszystko spowrotem.

Pamiętajcie o tym, by styki znalazły się w swoich miejscach (zaznaczone strzałką plastikowe noski)




Teraz najdziwniejsze:
to nie jest styk, który włącza klakson. On tylko podaje napięcie do włącznika klaksonu, który znajduje się pod śrubą kierownicy ( naciskamy całą kierownicę i ten styk pokazany wyżej by trąbiło)
Ostatnio zmieniony przez west 8 Listopad 2010, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Demontaż zestylu klaksonu w Corsie B (bez airbagu)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.