Opadający fotel kierowcy
Autor Wiadomość
 zabek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Zenon
Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: Ludwikowo
Wysłany: 5 Luty 2020, 12:27   Opadający fotel kierowcy
   Moje auto: CORSA E 1.4 Twinport 75KM 55kW


WITAM
Szukam kogoś kto zetknął się z takim samym problemem.
W ciągu około 2 tygodni przy standardowej jeździe (dom-praca-szkoła) opada fotel kierowcy.
Po ustawieniu go w pozycji odpowiadającej do kierownicy/okien/itp w ciągu około 2 tygodni jeżdżenia potrafi opaść o kilka centymetrów i jednocześnie odsunąć się o kilka centymetrów.
Przy dłuższej trasie np. ok 300km też zauważalny jest ten problem.
Po zgłoszeniu do dilera u którego zakupione zostało nowe salonowe auto i udowodnieniu własnymi pomiarami że fotel opada przyjęto za 2 razem reklamację i wymieniono (chociaż tu się zastanawiam czy na pewno) fotel na nowy.
Problem jednak nadal występuje.
Nigdzie jednak nie doszukałem się w necie podobnych problemów w corsie E.
Czy ponownie mam oddać auto do serwisu - męczy mnie fakt że to nowe auto a ja już kilka razy tam byłem.
Czy można jakoś sprawdzić czy rzeczywiście został wymieniony fotel na nowy czy serwis zastosował placebo, które nie zadziałało.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 6 Luty 2020, 06:46   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, ewidentnie coś w tym mechanizmie regulacji wysokości/ustawienia fotela jest uszkodzone. Ja takiego problemu w swoim samochodzie nie zauważyłem a jeżdżę nim już ponad rok i przejechałem 11 tys. km. W zasadzie w żadnym z wcześniej posiadanych samochodów czegoś takiego nie zauważyłem.
Musisz to reklamować dalej aż do skutku.

pozdrawiam
Artur
Ostatnio zmieniony przez Artur150 6 Luty 2020, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 6 Luty 2020, 19:23   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


U mnie też pojawia się taki problem, może nie z taką częstotliwością, ale jest. Czasem jest tak że wsiadam i zadaję sobie pytanie co tu rak nisko, po czym okazuje się że fotel "zjechał" prawie do zera. Szukałem info w necie pytałem innych użytkowników corsy, astry k i nikt nic nie wie, a w ASO patrzyli na mnie jak na idiotę. Szkoda że moja corsa nie jest na gwaranvji. Daj znać czy coś udało Ci sie ustalić w ASO, reklamuj do skutku, to jest jakaś wada mechanizmu
 
     
 GregorK3


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 08 Lut 2020
Posty: 5
Skąd: Mielec
Wysłany: 12 Luty 2020, 18:01   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


U mnie też samoistnie opadał fotel. Zawsze był ustawiony wajchą z boku na maksymalną wysokość, a po paru dniach samoistnie opadał i trzeba było znowu tą wajchą na maksymalną wysokość dopompować. Mam na szczęście gwarancję przedłużoną na 5 Lat i właśnie to zgłosiłem w ASO, w poprzednim tygodniu. Jutro jestem umówiony na wymianę fotela na nowy w ramach gwarancji. Dam znać po paru dniach czy na nowym fotelu już nie występuje jego opadanie. Musiała być chyba jakaś felerna partia tych foteli.
 
     
 zabek


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Zenon
Dołączył: 05 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: Ludwikowo
Wysłany: 24 Maj 2020, 15:11   
   Moje auto: CORSA E 1.4 Twinport 75KM 55kW


Czy nikt więcej nie ma problemu z opadającym fotelem kierowcy?

Po wymianie fotela nic się nie poprawiło.

Serwis wzrusza rękami i uśmiecha się - stwierdzając - przy nieumiejętnym wsiadaniu do auta klient sam opuszcza fotel - przypadkowo? ;-(
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Maj 2020, 10:13   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Ja mam swój fotel na sam dół cały czas, więc tego nie mogę zdiagnozować. Za to wydaje mi się, że troszkę oparcie się cofa samoistnie, ale może to tylko moje odczucie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Wyposażenie wnętrza
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.