Corsa E 2016 - ledwo wyjechał od sprzedawcy i usterka
Autor Wiadomość
 nowacorsa


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Wiek: 38
Dołączył: 04 Paź 2019
Posty: 1
Skąd: Jarocin
Wysłany: 4 Październik 2019, 21:40   Corsa E 2016 - ledwo wyjechał od sprzedawcy i usterka
   Moje auto: Corsa 1,4 90 KM 2016


Witam,
diagnoza auta odbędzie się w poniedziałek jednak jako nowy właściciel nie będę spał spokojnie :) Może ktoś mi pomoże trochę się uspokoić.

Dziś kupiłem opla Corse E rok 2016, silnik 1,4 90 km bez gazu. Przebieg 47 000 km
Jazda próbna nie wykazała tej wady a trwała dobre 10 kilometrów. Auto kupione w salonie potwierdzony przebieg, sprawdzane u mechanika itd.

Dziś odbieram auto i dosłownie 3 km od sprzedawcy, zapala się check engine i kontrola trakcji. Auto na każdym biegu szarpie i brakuje mu mocy. Mam tylko nadzieję że to pierdoła - bo auto jest jak nowe i prezentuje się swietne chce nim jeździć.

Mam przypuszczenia że może być to kabel wysokiego napięcia np. przegryziony przez kunę albo coś innego.
Ma ktoś może jakieś teorie?:) Po zatrzymaniu zgaszeniu silnika - problem oczywiście się powtarza..
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Październik 2019, 11:14   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Tam chyba nie ma kabli, jest zintegrowana cewka zapłonowa. Kuny tego nie gryzą, mam pełno śladów po kunie na silniku. Często tam siedzi. Nigdy nic nie pogryzła... Gryzionee są francuzy z racji materiału użytej izolacji kabli, tak słyszałem...

Auto prawdopobnie nie pali na jeden gar.
Może byc przewód od cewki do świeci, czasem się przepalają, wystarczy naprawa metodą chałupniczą, niestety często od razu wymieniają całą cewkę za 600zł :) Generalnie pierdoła i nie ma się co przejmować.

Gorzej jeśli to coś z powodu braku kompresji :(

Czekam na info od mechanika :)
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 5 Październik 2019, 16:29   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


Witam jeżeli chodzi o szarpanie to ja miałem tak po tym jak kuna mi przegryzła czy tam zjadła kabel sonda lambda. Autem cieszyłem sie cale 2 dni 65 km przejechałem
Wiec nie jesteś sam w pechu od razu po kupnie , w środę bodajże odbierałem auto z salonu a w piatek juz wyladowalo w serwisie
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Październik 2019, 17:43   Re: Corsa E 2016 - ledwo wyjechał od sprzedawcy i usterka
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jeżeli na zimnym nie szarpie tylko po nagrzaniu to sonda a jak zawsze to najczęściej cewka ale nie po takim małym przebiegu.Zobacz pod maską czy jakiś przewód się nie wypiął.
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Listopad 2019, 18:09   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Auto katowane w mieście i na niskich obrotach. Ja bym przed wymianą cefki podmienił z innego auta bo może się okazać ze usterka jest dalej => zmienne fazy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.