Opel Corsa D 1.2 86km P0171 i P0106
Autor Wiadomość
 witcher_2008


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 28
Dołączył: 26 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd: Płock
Wysłany: 26 Wrzesień 2019, 13:28   Opel Corsa D 1.2 86km P0171 i P0106
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 86KM


Witam.
Opel Corsa D 1.2 86KM LPG 2014rok

Nie mam juz pomysłu jak ugryźć swoją Corse...
Mianowicie cały czas wali błądami P0171( mieszanka zbyt uboga (rząd 1 )) i P0106 ( zakres/działanie obwodu czujnika ciśnienia barometrycznego/czujnika ciśnienia bezwględnego w kolektorze ), falują obroty, zapala sie Check Engine oraz Samochód z kluczykiem.

Co zostało wymienione
- Sonda Lambda przed katalizatorem
- Przepływomierz
- Czujnik ciśnienia w kolektorze
- Świece zapłonowe
- Czyszczona przepustnica

I dalej to samo jest tak ze pracuje ładnie a nieraz to az ma chęć zgasnąć, juz rozkładam ręce


Dzis jeszcze zaobserwowalem ze przy 22°C ( sprawdzalem temperaturę z tego menu na liczniku ) wlaczyl sie wentylator i ogolnie od 96°C do 98°C dochodzi temperatura silnika i włącza sie wentylator, zbije do 89-90°C i znowu do 98°C grzeje. A przeciez termostat otwiera sie przy 103°C. Mysle jeszcze nad termostatem i czujnikami temperatury.
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 30 Wrzesień 2019, 09:52   
   Moje auto: Corsa D


Witam, miałem podobne objawy ....choć nie tyle błędów ....u mnie winna była przepustnica ---wyjęcie, gruntowne mycie i ponowne zaprogramowanie kompa pomogło .... ale ja nie mam gazu , może u ciebie wina leży po instalacji gazowej.????
 
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 30 Wrzesień 2019, 10:00   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Odepnij zawór par paliwa.

Problem występuje na gazie/benzynie niezależnie? Po skasowaniu mapy wtrysku i jeździe na benzynie problem też występuje?

Ile % masz za ubogą mieszanke? Long term fuel trim?

Jak pracuje przepustnica, żeby to zobaczyć trzeba zdjąć rury przed przepustnicą.

Pokaż odczyty z sondy lambda pierwszej i drugiej.

Jakie są odczyty z EGR - % otwarcia i % błędu otwarcia?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Opel Corsa D 1.2 86km P0171 i P0106
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Czytaj nasze artykuły https://ribet.pl/klokoczka-poludniowa-krzew-rozanecznikowaty-w-ogrodzie-jak-uprawiac-ten-oryginalny-krzew/%
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.