Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:56
Cieknie korek wlewu oleju w Corsie B.
Autor Wiadomość
 wojt


Informacje
pomorskie

Wiek: 39
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Marzec 2009, 20:22   Cieknie korek wlewu oleju w Corsie B.

Mam problem, co jakiś czas korek wlewu oleju odkręca się (Corsa B X14XE) i cieknie ostatnio wymieniłem korek na nowy i sytuacja się powtórzyła. Zaczęło też lekko ciec jak korek jest zakręcony. Ma ktoś pomysł na uszczelnienie korka?Miał ktoś taki problem?
Ostatnio zmieniony przez lukbud 20 Marzec 2009, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Adzi
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Marzec 2009, 20:34   

Ja miałam podobną sytuację.. Wymień uszczelkę w korku i powinno zadziałać, albo wymień na nowy korek :)
 
     
 Przemo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Marzec 2009, 00:50   

witam
tez tak miałem wymieniłem i dale za jakiś czas korek był luźny wiec :
-wykręciłem go
-wyciągłem ten oring
-w rowek po oringu wkleiłem taśmę klejącą (tak na oko z dwa razy do okoła)
-założyłem oging
-zakręciłem korek
efekt taki ze nic nie cieknie a korek się nie odkręca :)
oczywiście zamiast taśmy możesz dać cokolwiek co wytrzyma ciepło oczywiście :P
Pozdrawiam :padam:
 
     
 wojt


Informacje
pomorskie

Wiek: 39
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Marzec 2009, 07:56   

Przemo, wypróbuję Twój sposób, oby pomogło już mam dość smrodu oleju:zly:
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 21 Marzec 2009, 13:33   
   Moje auto: ASTRA G


gdyby powyższe nie pomogło to popatrz czy powierzchnia w pokrywie zaworów przy otworze nie jest gdzieś zdeformowana. Jeśli nic nie pomoże to zacznij szukać poważniejszych przyczyn np. zapchana odma lub nawet gorzej pierwsze objawy uszczelki pod głowicą ( oby nie).

jest jeszcze jedna w sumie oczywista rzecz: czy nie masz czasem zbyt dużego stanu oleju?
 
 
     
 wojt


Informacje
pomorskie

Wiek: 39
Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Marzec 2009, 21:43   

Uszczelka pod głowicą była wymieniana jakieś 700km temu. Nie kopci na biało i nie ma nalotu pod korkiem. Poziom oleju wskazuje max, ale myślę,że po ostatniej wymianie musi się jeszcze wszystko unormować, ale będę obserwował czy nie ubywa mi płynu chłodzącego i nie dostaje się przypadkiem do silnika...Sposób z taśmą nie pomógł:( więc taśmę odkleiłem wsadziłem korek na nowo i jakoś od tego czasu nie cieknie...mam nadzieję,że już tak zostanie...
 
 
     
 Przemo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Marzec 2009, 00:50   

no to dziwne ze nie pomógł może jej za mało dałeś :zdziwko: o ale jak ie cieknie to gitara :hyhy: te oringi mi się wydaje ze są dziadowskiego materiału i się robią plaskate po krótkim czasie teraz pewnie Ci się obrócił i uszczelnia a za chwile znów to samo :/ tak właśnie myślę żeby gdzieś poszukać w sklepie oringu o tej średnicy ale grubszym :hyhy: jak coś znajdę to podzielę się wrażeniami :D
 
     
 speleofan


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Wiek: 46
Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Kwiecień 2012, 14:51   

wojt napisał/a:
Uszczelka pod głowicą była wymieniana jakieś 700km temu. Nie kopci na biało i nie ma nalotu pod korkiem. Poziom oleju wskazuje max, ale myślę,że po ostatniej wymianie musi się jeszcze wszystko unormować, ale będę obserwował czy nie ubywa mi płynu chłodzącego i nie dostaje się przypadkiem do silnika...Sposób z taśmą nie pomógł:( więc taśmę odkleiłem wsadziłem korek na nowo i jakoś od tego czasu nie cieknie...mam nadzieję,że już tak zostanie...

Hej,

a co ma wspólnego ze sobą ubywanie płynu chłodzącego i wyciek oleju pod korkiem? Może głupie pytanie - ale nie znam się.
U siebie zaobserwowałem, wyciek oleju pod korkiem wlewu - wymieniłem na nowy i dalej to samo. Faktycznie mam wrażenie, ze ostatnio ubywa mi płyn chłodzący. Kiedyś w ogóle nie dolewałem a teraz muszę to robić bodajże co dwa miesiące.
Nie wiem jaki mam stan oleju - bo czy dolewam, czy nie - na wskaźniku cały czas wykazuje najniższy poziom.

Może macie jakieś pomysły?
Corsa B 2000 r 1.4 16V
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Cieknie korek wlewu oleju w Corsie B.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.