Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 10:48
Stacja multimedialna, wymiana seryjnego audio i lcd
Autor Wiadomość
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 19 Grudzień 2009, 15:04   Stacja multimedialna, wymiana seryjnego audio i lcd
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Wyposażenie fajne.
Tymniemniej muszę się przyznać, że tempomat i radio Opel DVD 100 Navi z kolorowym wyświetlaczem LCD sam założyłem.

Moja corsa miała standartowe radio Opel CD30 Mp3 + dwuwierszowy wyświetlacz.
na wyświetlaczu można było tylko zobaczyć temperaturę i datę oraz funkcje radia po odpaleniu odbiornika.

Po wylogowaniu z auta radia CD30 Mp3 + wyswietlacza. Można to zrobić Op-com'em + interfejs diagnostyczny. Po podłaczeniu kolorowego 6 cialowego LCD bez niczego bez żadnych modyfikacji sterownika w aucie pojawiły sie dodatkowo: spalanie chwilowe, zasięg na zbiorniku oraz spalanie na 100km.



Polecam każdemu montaż takiego wyświetlacza. Pasuje pod złącze do stanadartowego dwuwierszowego wyświetlacza.
Nie wiem czemu te parametry standartowo nie są wyświetlane na standartowym dwuwierszowym wyświetlaczu.
Jak jest u Was też nie ma tych parametrów czy są dostępne ?
Ostatnio zmieniony przez xxyy777e 1 Marzec 2010, 11:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 21:31   

tak z ciekawości czy demontaż wyświetlacza stanowi jakąś trudność?

te dodatkowe wskazania są dostępne albo na dużym wyświetlaczu środkowym albo na wyświetlaczu na liczniku ale też takim większym - przynajmniej tak wyczytałem w instrukcji ja tego nie mam:(
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 22:36   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Demontaż wyświetlacza z konsoli środkowej to jakieś 15minut roboty.

Musisz zdemontować zaślepkę od czujnika deszczu nad środkowym głośniczkiem w konsoli.
Wykręcasz śrubkę która mocują obudowę od konsoli. Demontujesz obudowe wyświetlacza wraz z wyświetlaczem, jest wciśnięta w konsolę. To tyle, powodzenia.
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Grudzień 2009, 20:13   

a to jeszcze się dopytam czy testowałeś ten wyświetlacz z radiem CD30 MP3 czy działa tylko w komplecie z Operą? no i tempomat jakieś szczegóły z instalacji:) zrobiłeś takie manewry że mógłbyś to wszystko jakoś szczegółowo i może z fotkami opisać;) z góry dziękuję :piwo:

a jeszcze jedno czy nowe radio miałeś wylogowane czy był jakiś kod? czy komputer włączasz guzikiem BC z radia czy też którymś z kierownicy? CD30 MP3 nie ma guzika BC więc mam wątpliwość czy będzie współpracować z wyświetlaczem graficznym. [/list]
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Grudzień 2009, 11:37   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Ja też chętnię się podczepię do informacji na temat funkcji komputera, bo chciałem wymienić sobie licznik aby mieć funkcję spalania itp, ale tu robi się problem, że trzeba udać się do aso, aby przeprogramowali, bo imobilaizer nie będzie działać :/ ale jeżeli bez problemu da się przełożyć samemu to prszę o szczegóły ;) Za wszelkie info wielkie dzięki
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Grudzień 2009, 12:18   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Wyświetlacz to jedno. Aby to dobrze wyglądało trzeba wymienić wyświetlacz z obudową.
Jak ma się trochę szczęścia można trafić wyświetlacz z obudową u osob sprowadzających rozbite auta z zachodu. Na pewno łatwiej i taniej będzie trafić wyświetlacz monochromatyczny.

Osobiście nie testowałem tego wyświetlacza z radiem CD30 MP3 ale mam znajomą która ma Corsę D z 2007 roku właśnie z radiem CD30 MP3 i identycznym monochromatycznym wyświetlaczem.. Wszystko pięknie działa.

Aby przełożyć wyświetlacz dobrze gdy wyświetlacz jest wylogowany. W cuda nie wierzcie żaden handlarz czy firma ściągająca rozbitki tego nie zrobi. Ewentualnie dobrze mieć karteczkę z numerami CAR PASS. Są tam kody potrzebne do zalogowania.
Jeśli nic nie ma a tak jest najczęściej wyświetlacz taki trzeba oddać do magika lub ASO (nie każde to zrobi) który na podstawie kodu VIN (jest zapisany w elektronice wyświetlacza) odzyska kody.
Można tego nie robić ale co jakiś czas po montazu na wyświetlaczu pojawi się napis DISPLAY SAFE.

Jeśli przekładasz radio w komplecie z wyświetlaczem które fabrycznie były włożone do jednego samochodu w drugim pojeździe NIC nie musisz logować/wylogowywać wszytko ładnie chodzi. Przetestowałem to osobiście moje radio + LCD pochodzą z jednego samochodu i całość bez żadnych problemódw dała się przełożyć, działa zresztą widać na zdjęciach.

Jeśli mogę coś zasugerować to nie szukajcie samych LCD tylko fabrycznego zestawu z jednego auta radio + LCD. Przełożenie jest prostsze niż jeżdzenie po ASO, magikach od elektroniki i kombinacje.
 
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Grudzień 2009, 20:04   
   Moje auto: corsovectroastra


xxyy777e, a ile sobie liczą za taki zestaw LCD + radyjko?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Grudzień 2009, 23:01   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


No też mnie to interesuje czy to gra warta świeczki?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Grudzień 2009, 09:06   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Trzeba dzwonić i pytać po firmach sciągających rozbite auta/części z zachodu. Można kupić tanio/drogo sporo zależy od szczęścia.
Tutaj np. jest fabryczny zestaw radio z navi + LCD niestety monochromatyczne.

http://www.allegro.pl/ite...vi_mapa_pl.html

Targować się :)

Swoje radio CD30 MP3 razem z oryginalnym dwuwierszowym wyświetlaczem LCD sprzedałem za 500 zł tak więc niewiele musiałem dokładać do nowego zestawu.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 09:03   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


A orientujesz się czy od Astry 3 to będzie pasował ten wyświetlacz z radiem? czy jest jakoś inaczej montowany? Bo zwykłego (nie kolor) wyświetlacza do corsy nie znalazłem nigdzie :/
 
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 15:39   

sam wyświetlacz może jest taki sam ale obudowa chyba inna (tak na oko) to znaczy ten daszek



aaaa mówisz o Astrze 3 to w sumie w środku nie widziałem ale czy to juz na części sprzedają?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 15:54   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Nie wiem czy pasuje od Astry 3. Gdyby wpadł Ci w ręce taki wyświetlacz wrzuć na forum zdjęcia.
Wydaje mi się jednak, że nie ma co szukać samego wyświetlacza bo możesz mieć problemy z zalogowaniem lub skonfigurowanie tego z twoim radiem jak będzie z astry.
Najlepiej chyba kupić fabryczny zestaw radio + LCD

Ten zestaw z linka z allegro powinien działać w corsie. Radio CD60 Navi było/jest fabrycznie montowane w corsach D.

[ Dodano: 23 Grudzień 2009, 16:12 ]
Na jednej z aukcji na ebay. Ktoś sprzedaje kolorowy wyświetlacz do ASTRY, Zafiry

http://cgi.ebay.de/FarbDi...=item20aea320ce

W zasadzie potwierdza się, że taki wyświetlacz do Corsy powinien działać w zasadzie z wszytkimi oryginalnymi radiami montowanymi w oplach.

This is a NEW Color Info Display (CID) for Opel/Vauxhall Astra H and Zafira B.
Fits on: CD30 - CD30 Mp3 - CD 40 Opera - CD 50 Phon - CD 70 Navi - DVD 90 Navi.
The CID is brand new and never been used or programmed before.
It has the Captitals: BO and has the latest Soft- and Hardware for the Blue Opc or normal Opel Logo at the start.
The Board computer shows 3 rows (Actual Consumption, Average consumption and Remaining Distance to go)
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Grudzień 2009, 18:09   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


A powiedz mi jak on się zmieści czy nie musi być jakiejś większej obudowy? bo ja mam ten mały wyświetlacz i jak kupię ten duży to on się zmieści? Poniżej kilka linków jakbyś rzucił okiem czy takie były by ok?

http://allegro.pl/item860...etlacz_gid.html

http://allegro.pl/item856...lacz_2009r.html
oraz same wyświetlacze od astry:
http://allegro.pl/item833...i_2003_rok.html
http://allegro.pl/item830...per_okozja.html
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Grudzień 2009, 14:20   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Wydaje mi się że musisz szukać wyświetlacza do Corsy. Jak kupisz mniejszy po pierwsze do daszka nie będzie pasował. Po drugie plastik wokół wyświetlacza LCD ma speclajne mocowania do konsoli środkowej. Jak zamocujesz LCD gdy mocowanie będzie w zupełnie innym kształcie ??
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Grudzień 2009, 14:54   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


To daszek też muszę kupić nowy tak?
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Grudzień 2009, 00:16   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Zerknij ponizej na zdjęcie.
Musisz kupić daszek (standartowy daszek od dwuwierszowego LCD jest za mały) i plastik wokół wyświetlacza LCD

 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Grudzień 2009, 16:49   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


ok, czyli taki zestaw byłby ok?
http://allegro.pl/item861...dioodtwarz.html
hmmm tylko 2 tys to trochę sporo, myślałem jeszcze o tym
http://allegro.pl/item865...ps_mp3_jpg.html
tylko jak to założę to nadal nie będę miał komputera :/
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Grudzień 2009, 17:49   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Wydaje mi się, że powinieneś szukać coś takiego jak w pierwszym linku.
Cena trochę wygórowana. Radio Opel DVD 100 Navi ma wbudowany 6 płytową zmieniarke.
Jeśli zestaw który trafisz ma kolorowy wyświetlacz LCD musisz mieć jeszcze specjalny kabel łączący bezpośrednio radio z LCD.


Sprzęt z drugiego linka na pewno nie jest oryginalnym produktem GM, fakt ma dużo funkcji ale to chyba za dużo miałbym chyba problem aby tego używać pozatym cena 3200 zł to przegięcie.

[ Dodano: 27 Grudzień 2009, 13:50 ]
Moj znajomy ma Corsę D z radiem Opel CD30 MP3, do tego radia ma duzy wyświetlacz monochromatyczny na którym własnie są dostępne parametry jak spalanie, zasięg itp.

Murano "tylko jak to założę to nadal nie będę miał komputera :/ "

Nie wiem o co chodzi z tym komputerem. Ja w swojej corsie miałem zwykły dwuwierszowy wyświetlacz. Po założeniu dużego nic nie robiłem i odrazu pojawiły się dodatkowe informacje jak spalanie i zasięg na zbiorniku.

Poniżej fotka jak wyglada radio CD30 MP3 z duzym wyświetlaczem i funkcjami spalania.

 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Grudzień 2009, 14:01   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


chodziło mi że jak kupię tą stację multimedialną to kompa nie będzie, więc to sobie daruję i spróbuje namierzyć to co mi pokazywałeś, tylko chciałbym jednak z kolorowym wyświetlaczem, może znajdę jakiś poniżej 2000 zł.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Grudzień 2009, 09:07   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Kolorowy LCD ma tylko sens gdy wymienisz swoje radio CD30MP3 na wyższy model z nawigacją.
W innym wypadku po co kolor, do wyświetlania parametrów spalania ?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 8 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.