Odprowadenie wody z podszybia - czy tu czegoś nie brakuje?
Autor Wiadomość
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 7 Wrzesień 2019, 13:23   Odprowadenie wody z podszybia - czy tu czegoś nie brakuje?
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Dziś podnoszę maskę, sprawdziłem poziom oleju, dalej standardowo oględziny wzrokowe, czy coś nie odpadło, nie urwało się itp. Patrzę a tu mokro, ale niby że jak, skąd to.





Co się okazało, z racji tego że dziś pada jest to deszczówka, ale skąd tu deszczówko skoro to miejsce znajduje się pod podszybiem przy ścianie grodziowej więc nie mogło nalecieć z góry ani z dołu. Wytarłem, przez chwilę było sucho, przejechałem kilka km, podnoszę maskę, a tu kapie sobie woda z podszybia.

Pogrzebałem paluchem pod tym wygłuszeniem, a tam jest normalne ujście wody deszczowej. Tylko dlaczego tak? Przecież to kapie na gumowe węże. Czy tam mi nie brakuje, jakiegoś odprowadzenia wody? Jakiegoś wężyka, który ładnie poprowadzi wodę pod samochód? Z racji tego, że widzę, że ktoś tam już coś grzebał, to może z oszczędności, pośpiechu, druciarstwa itp. nie przykręcił jakiegoś odprowadzenia i teraz woda sobie zapierdziela.
Ku woli wyjaśnienia - tak podejrzewam że to deszczówka bo mi pasuje miejsce, a sprawdzenie organoleptyczne - tak tak spróbowałem tego płynu :wstyd: - nie jest słodki (czyli nie glikol - płyn chłodniczy) ani gorzki (odpada płyn hamulcowy i olej przekładniowy)
Jak to jest u Was?
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Wrzesień 2019, 20:17   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


To jest otwór do odprowadzania wody z podszybia. U mnie wygląda tak samo. Nie brakuje żadnego wezyka.
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Wrzesień 2019, 21:30   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Dzięki za info.
I Tobie też tak woda leci po wężach? Na drugim zdjęciu widać, że po tym otworem, nazwijmy go spustowym, węże/przewody są konkretnie pomoczone, to tak ma być?
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Wrzesień 2019, 12:58   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Sorry, ale byłem za granicą ostatni tydzień. Tak, wszystko leci po tych wezykach, tak to jest zaprojektowane niefortunnie. I tak jest lepiej niż w grande punto, bo tam leciało na alternator :) . Pozdr
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 4 Październik 2019, 19:31   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


No faktycznie w corsach tam leci woda z podszybia, trochę nieciekawie to miejsce odprowadzenia wody jest zlokalizowane. Mogli dołożyć jakiś wężyk i odprowadzać wodę 30 cm niżej ...ale producent niestety tego nie przewidział.

pozdrawiam
Artur
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Karoseria » Odprowadenie wody z podszybia - czy tu czegoś nie brakuje?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



skup samochodów Sulejówek
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.