Migająca kontrolka ciśnienia powietrza w oponach - ale zgasł
Autor Wiadomość
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 3 Sierpień 2019, 16:21   Migająca kontrolka ciśnienia powietrza w oponach - ale zgasł
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Dziś po przejechaniu ok 20 km, postawiłem samochód na parkingu, wróciłem po 5 min., odpalam a tu zaczyna migać kontrolka od ciśnienia opon. Przejechałem 50m kontrolka zapaliła się na stałe i po dosłownie sekundzie zgasła. Po tym trochę pojeździłem, kilka razy odpaliłem samochód i sytuacja się nie powtórzyła.
Nie wymieniałem kół, nie wymieniałem opon, ciśnienie powietrza w normie
Pierwsza myśl, brak komunikacji między czujnikiem a odbiornikiem, np: wyczerpane baterie w czujnikach, ale wówczas czujnik by nie gasł, więc sam już nie wiem, mieliście coś takiego?
Zgodnie z zapisami w instrukcji po 60-90sek. kontrolka powinna zapalić się na stałe, wtedy sygnalizuje to awarię tego systemu, ale tu tak nie jest bo kontrolka zgasła
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 3 Sierpień 2019, 19:39   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, ja miałem taką sytuację z migającą kontrolką od monitorowania ciśnienia w oponach około 6 razy. Zawsze miało to miejsce podczas uruchamiania silnika po jakimś postoju. Samochodem jeżdżę 8 miesięcy więc średnio zdarza mi się to prawie raz na miesiąc :wstyd:

ale że po kilkunastu sekundach wszystko wraca do normy to nie wybieram się z tym problemem do serwisu. Chyba coś kiepsko działa ten system w oplach.

pozdrawiam
Artur
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 3 Sierpień 2019, 22:05   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Jak Ci to się zdarzy raz jeszcze to sprawdz czy w tej chwli pokazuje na wyswietlaczu stan ciśnienia. U mnie (podstawowy wyświetlacz) nie pokazywało żadnych wartości, a jedynie dwie kreski. Jak kawałek podjechałem to wartości ciśnienia się pojawiły i kontrolka wtedy zgasła. Tak jakby byl to chwilowy zanik sygnaly miedzy czujnikiem w oponie a odbiornikiem
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 4 Sierpień 2019, 19:03   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Wtedy nie pokazuje ciśnienia. Ja mam wyświetlacz midlevel i podczas gdy kontrolka miga nie ma wskazań ciśnień przy kołach na wyświetlaczu.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Sierpień 2019, 12:00   Re: Migająca kontrolka ciśnienia powietrza w oponach - ale z
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


A nie masz ustawionej kontroli ciśnienia pod obciążeniem na komputerze.Po ostygnięciu ciśnienie maleje i znajduje się na granicy wskazań,komputer wariuje.
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 7 Sierpień 2019, 22:02   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Rozumiem, że chodzi Ci o ustawienia nośności opon - LO, ECO, HI?
Ja mam ustawione na LO, ciśnienie napompowane zawsze ponad wskazaną wartość wskazaną w instrukcji/nalepce przy drzwiach, więc to nie to, chyba że coś innego masz na myśli
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Koła, felgi i opony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.