Czujniki ciśnienia - faktyczne wskazanie i koniec czujnika?
Autor Wiadomość
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 3 Sierpień 2019, 19:16   Czujniki ciśnienia - faktyczne wskazanie i koniec czujnika?
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Czy czujniki w Waszych oponach wskazują faktyczne ciśnienie?

Od jakiegoś czasu przyglądam się wskazaniom czujników, które każdego dnia mają różne wartości - jestem świadomy tego, że to zależy od temp. zewnętrznej, temp. opon, podłoża po którym jedziemy i pewnie jeszcze 100 innych czynników, ale do rzeczy. Pojechałem na stację benz. napompowałem wszystkie koła do 2,3 MPA. Następnie przejechałem kilka km i wskazania ciśnienia na konsoli (na zimnych oponach)wyglądają następująco: PP, LT - 2,28MPA, PT - 2,26, LP - 2,12. O ile 3 koła jestem w stanie zaakceptować - zapwene wynika to z wahnięć w kalibracji czujników w oponie i kalibracji kompresora na stacji to zastanawia mnie ten LP, gdzie jest dość niskie wskazanie. Jeżdżę Corsą od prawie roku, i zawsze na tym kole są jakieś takie niskie wskazania, opony są nowe, dziury raczej nie ma bo to wskazanie utrzymuje się na podobnym poziomie.
W między czasie przydarzyła mi się taka historia: http://klubcorsa.pl/viewtopic.php?t=11012
nie wiem czy ma to związek

Stad drugie pytanie - czy to świadczy o "kończącym" się czujniku ciśnienia?

EDIT z dn. 14.08 .2019 r. - czujniki wskazują właściwe ciśnienie. Koło LP, wskazywało mi złe ciśnienie ponieważ okazało się, że mam poprzekładane czujniki w kołach, tzn. mogłem sobie pompować oponę LP, a tam i tak było stałe ciśnienie, ponieważ ten czujnik znajduje się w kole PT i właśnie to koło wymagało dopompowania powietrza. Później napompowałem wszystkie koła na 2,2 MPA, sprawdziłem manometrem od reduktora butli z acetylenem i ciśnienie było takie jak deklarowały czujniki. Reasumując - wskazania czujników są adekwatnie do wartości ciśnienia w oponach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Koła, felgi i opony
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.