Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:34
Szukam pomocy w znalezieniu części do Corsy D 1.3 DTI (90KM)
Autor Wiadomość
 virion90
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 26 Luty 2010, 08:46   Szukam pomocy w znalezieniu części do Corsy D 1.3 DTI (90KM)

Witam,
Jakiś tydzień temu zakupiłem Corsę D rocznik 2007 z silnikiem 1.3 DTI.
Oczywiście nie jestem idiotą ... Przed zakupem zaprowadziłem autko do salonu opla, aby go sprawdzili...
No to tak go sprawdzili, że jak przyjechałem do domu, do miejscowego warsztatu, okazało się, że za naprawy drobnych usterek muszę wydać jakieś 2000 zł :pff:
Ale to jeszcze nic... Potem dowiedziałem się, że rurka od klimatyzacji 13203334 jest zgięta i trzeba kupić nową... A nowa to koszt ok 900 zł :smutas: Do tego jeszcze trzeba wymienić łożyska 0344653 z okolic (o kurde zastrzelcie mnie a nie przypomnę sobie tego słowa... O LOL nad kołami taka sprężyna :ojj: ) gdzie jej ich koszt to następne 400 zł ... Do tego dojdzie filtr paliwa 0813059 następne 300zł ... Dodać robociznę i idzie się powiesić :/

Dlatego tu jest moje pytanie... Wiecie może gdzie mogę dostać takie części taniej ? Chodzi mi głównie o tą rurkę od klimy :/ Szukałem na allegro ale akurat takiego nr nikt nie ma :/
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Łukasz
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Luty 2010, 10:48   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Musisz podzwonić na allegro do osób które zajmują się tylko częściami do Opla. Często nie są wystawiane na aukcjach jakieś drobne przedmioty typu rurka.
Ja ostatnio kupowałem do swojej Corsy częsci tutaj:

tel. 506 042 894
krzysztof.grzyb.wlkp@gmail.com
62-006 Kobylnica,
ul. Zwirki i Wigury 11A
woj. Wielkopolskie

Szybka wysyłka kurierem i co dla mnie ważne dostałem Fakturę.
Łożyska, filtr paliwa tu nie zaoszczędzisz i nie kupisz używki tylko nowe.

Szczerze to gratuluję zakupu, wiadomo nowe części w ASO są drogie i omija się je szerokim łukiem. Na Twoim miejscu bym nie dramatyzował. Jeśli po zakupie używanego samochodu, masz tylko skrzywioną rurkę od klimatyzacji którą przy odrobinie szczęścia pewnie nie drogo kupisz (pewnie czynnik chłodzący będzie trzeba z klimy spuścić) łożysko i filtr paliwa (który pewnie sam byś zaraz wymienił) to są to PIERDOŁY i niepotrzebnie się czepiasz. Najważniejsze że fura jest prosta, nie bita i ma poduszki...

Pochwal się samochodem, wrzuć jakieś zdjęcia.

Poza tymi drobnostkami dobrze się jeździ ?
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Luty 2010, 11:43   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Kolego to, że trafiłeś 90 km Corsę to samo to już jest godne podziwu, jeżeli autko jest proste i nie ma 100Kg szpachli oraz podłużnice całe i sprężarka klimy i turbina sprawne to reszta to są pierdoły. Ja po zakupie miałem do wymiany obie piasty (po 1000 zł) nagrzewnicę (500 zł) i czujnik ABSu (250) całe szczęście udało mi się aby zrobili to na gwarancji (mimo że bite było) tylko czujnik ABSu musiałem wymienić za swoje, bo to był od tej strony co miałem autko uderzone i powiedzieli, że tego nie zrobią. Kolego, więc naprawisz to wszystko za jakieś 2000 zł, a cieszyć się bezawaryjną jazdą będziesz lata.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Luty 2010, 13:10   

Powiem wam, że gadacie głupoty, człowiek kupując używane auto które ma tylko 3 lata (2007r) zakłada, że nie będzie musiał już ponosić kosztów rzędu 2000tys. zł bo przecież to auto ma tylko 3 lata !!! Virion90 powiem Ci, że na prawdę miałeś pecha z tym autkiem, że tyle jeszcze musisz w niego włożyć.. żeby to były jeszcze rzeczy typu tarcze, klocki hamulcowe, które zużywają się normalną eksploatacją to bym jeszcze zrozumiał.. ale łożyska i jakaś rurka ?! mój samochód ma już 7 lat i nic w nim nie wymieniałem oprócz filtrów i hamulców które kosztują grosze..
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Luty 2010, 14:08   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Koleżanko to ty gadasz głupoty. Kto sprzedaje 2-3 letni samochód?
A. Bity
B. Problematyczny
C. Zalany
D. Bo kupuje lepszy - tego jest odsetek i nie kosztuje 30 tyś. tylko 40 tyś.
Ja szukałem samochodu 6 miesięcy i w tym czasie obejrzałem ponad 20 sztuk z czego 8 zabrałem na przegląd, który każdy kosztował mnie 200 zł, jeżeli kolega zabrał 1 auto na przegląd i musi w niego włożyć 2000 to jest prawdziwym szczęściarzem. Na dodatek jeżeli kupujesz samochód sprowadzany, a takich jest większość 2-3 latków, to nie oszukuj się, że jest on na 100% cacy, jak chcesz pewne auto zapraszam do Niemiec, Belgi lub Szwajcarii i samemu sobie sprowadź. Proszę nie dołuj chłopaka pierdołami ogólnie gadanymi...... :nocom2:
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Luty 2010, 17:03   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


"Na dodatek jeżeli kupujesz samochód sprowadzany, a takich jest większość 2-3 latków, to nie oszukuj się, że jest on na 100% cacy, jak chcesz pewne auto zapraszam do Niemiec, Belgi lub Szwajcarii i samemu sobie sprowadź. "

Nie dziwi Cie to, że te 2-3 letnie auta na miejscu w Niemczech są droższe niż identyczne 2-3 letnie "bezwypadkowe" sprowadzone z Niemiec.
Młode 2-3 letnie auto zawsze jest po przejściach inaczej nie płaca się go kupić, naprawić i sprzedać taniej niż na zachodzie. Tylko od Ciebie zależy jak mocno uszkodzony kupisz.
W zeszłym roku szukałem Corsy D, obejrzałem kilka młodych aut (2-3) lata z miernikiem grubości lakieru. WSZYTKIE były po przejściach.
Kupiłem full wypas Corsinkę D, nie naprawianą.
Widziałem co było do zrobienia i dlatego zdecydowałem się na taki samochód.
Tutaj zdjęcia po naprawie:
http://www.klubcorsa.pl/t...777e-vt2954.htm

Miałem uszkodzony przedni zderzak, błotnik, lampę i chłodnice. Fura jest prosta.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Luty 2010, 19:03   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Dokładnie się z tobą zgadzam, ja też kupiłem bitą miałem przerysowene drzwi od strony pasażera przednie i tylne, dlatego zapłaciłem groszę naprawa kosztowała mnie 1500 zł i jest cacy, auto proste sprawdzane na geometrii, więc tak jak mówie kolega i tak miał szczęście jeżeli to co napisał to wszystko co musi zrobić.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.