Samochód gaśnie regularnie co parę km
Autor Wiadomość
 slavczays


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Sławomir
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 3 Czerwiec 2019, 11:07   Samochód gaśnie regularnie co parę km
   Moje auto: Corsa C 1.2


Witam szanowne koleżanki i kolegów. Mam problem z autkiem, silnik benzyna 1.2. Objawy są następujące:

- silnik odpala bez problemu

- po paru km, nagle traci moc, spadają obroty, nie reaguje na pedał gazu, silnik gaśnie

- nie świeci się check, żadnych błędów nie pokazuje, natomiast w chwili jak zaczyna gasnąć zapala się EPS (wspomaganie kierownicy - co to ma do rzeczy?)

- teraz najlepsze - po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika (wyciągnięciu kluczyka), dosłownie po sekundzie można już odpalić znowu bez problemu i znowu przejechać parę km (nie trzeba czekać aż silnik ostygnie itd - pali od razu)

- problem nasila się wraz z jazdą, tzn najpierw co parę km, potem co 2, potem co kilometr - ale za każdym razem po zatrzymaniu i wyłączeniu stacyjki można ponownie odpalić i jechać dalej

Co zaobserwowałem/moje przemyślenia:

- to nie tak że silnik zatrzymuje się nagle jakby stacyjka odcinała - traci moc w przeciągu ok 5 sekund - tak jakby przestało dochodzić paliwo - więc stacyjkę wykluczam

- ponieważ po zatrzymaniu i wyłaczeniu stacyjki, zaraz można ponownie odpalić i przez chwilę (np kilometr) można jechcać - wykluczyłem np. wtryski, lub cewki (bo one chyba by cały czas szwankowały, a tutaj po odpaleniu problem znika na parę km)

- zaobserwoałem że samo wyłączenie silnika ze stacyjki - ale tak że lampki ciągle się świecą - nie pozwala uruchomić silnika ponownie - stąd moje podejrzenie padło na pompę paliwa - wydedukowałem że pompa ma podawane napięcie aż do chwili zupełnego wyłaczenia stacyjki (wyjęcia kluczyka, lampki żadne się wtedy nie swiecą). Pomyślalem że to z pompą paliwa jest problem - być moze silnik pomki staje i dopiero wyłaczenie i właczenie napięcia uruchamia ją na chwilę, ale potem znowu się zatrzymuje. itd???

Podopowiedzcie coś, czy może to pompa, gdzieś czytałem że może czujnik położenia wału, w ostateczności komputer?



 
     
 gogo_svs


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Czerwiec 2019, 13:18   
   Moje auto: Opel Corsa 1.2 sport


hmmm dziwne zachowanie samochodu. Napisałeś, że żadnych błędów nie pokazuje. Chodzi Ci o to, że nie pokazuje na zegarach, czy podpiąłeś pod komputer i nic nie pokazuje? Bo czasem na zegarach pusto a błędy są (przynajmniej ja tak miałem przy zepsutej przepływce).
Wydaje mi się, że nie zaszkodzi sprawdzić też masy, bo kiedyś moja corsa zachowywała się bardzo dziwnie przy "słabej" masie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.