[Corsa D] Czarna Niemra
Autor Wiadomość
 Albercik


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Październik 2022, 07:47   [Corsa D] Czarna Niemra
   Moje auto: Corsa D MY'06 1.2 Easytronic


Cześć,

Ponieważ autem będę jeździł przez najbliższe pół roku, a potem i tak zostaje w rodzinie i mam się nim opiekować - postanowiłem przedstawić tego potwora :pis:

Pojazd to Opel Corsa D z 2006 roku z silnikiem 1.2 o zabójczej mocy 80KM i wspaniałą skrzynią Easytronic. Auto zostało w lipcu sprowadzone z kraju Oktoberfestu z przebiegiem 172 tys. km. i ten przebieg jest nawet prawdziwy. Do 2018 roku było serwisowane w ASO :szokk:

Dyliżans, z wyposażenia posiada:
- kierownicę :respect:
- 5 drzwi
- elektryczne szyby z przodu
- podgrzewaną tylną szybę, która... nie podgrzewa :D
- radio CD 30 z empeczy
- komputer pokładowy (spalanie średnie/chwilowe, zasięg, liczba zużytych litrów paliwa, średnia prędkość itd.) w zegarach
- halogeny przeciwmgłowe
- elektrycznie ustawiane lusterka (chyba nie są podgrzewane, ale to sprawdzę dopiero jak naprawię podgrzewanie szyby)
- regulacja wysokości świateł
- kierownicę multifunkcyjną
- podwójną podłogę w bagażniku
- szufladę pod fotelem pasażera

Co zostało zrobione do tej pory:
- nabita klimatyzacja (gratis, przez komis)
- wymieniony wkład prawego lusterka (zaczął się rozwarstwiać; gratis, przez komis)
- wymieniony akumulator (400zł, z dowozem do domu)
- założona opaska węża chłodnicy (stara przerdzewiała i puściła) + wymiana płynu i odpowietrzenie (110zł)
- wymienione tarcze hamulcowe z przodu, klocki (były sfajczone na węgiel) oraz tarcze kotwiczne, które przestały istnieć (935zł)
- wymienione świece, które były tak zużyte, że nie miały elektrod praktycznie (75zł)
- wymiana sparciałej odmy + czyszczenie przepustnicy, bo jest zawalona olejem (44.50zł)
- wymiana ogranicznika drzwi kierowcy bo strzela [ogranicznik wymieniony na nowy i... nadal strzela :( ] (46zł)
- wymieniony płyn hamulcowy i odpowietrzony układ
- wymiana poduszek amortyzatorów (450zł)
- usunięcie wycieku oleju ze skrzyni przez lewą półoś + wymiana oleju w skrzyni + kontrola stanu sprzęgła (320zł)
- po trzydziestym piątym odpowietrzeniu hamulców - zaczęły wreszcie działać !
- naprawiłem uciekające powietrze (wentyl był nieszczelny, koszt: 40zł)
- wymienione oba przeguby zewnętrzne, ponownie wymieniony olej w skrzyni oraz
- spuszczony olej z silnika (był czarny jak smoła), zalany świeżym + płukanka, następnie zalany świeżym + wymiana filtra (koszt w sumie z przegubami: 1350zł)

Co zostało do zrobienia:
- naprawienie podgrzewania tylnej szyby
- wymiana bębnów z okładzinami + cylinderków (w prawym kole się poci)
- regulacja zaworów, bo klepie jak diesel (szczególnie przy odpalaniu)
- wymiana prawego lusterka, bo mechanizm regulacji przeskakuje
- naprawa podświetlenia pokręteł nawiewu
- po oględzinach stanu silnika - do wymiany jest kompletny rozrząd, pompa wody (od nowości nie była wymieniana), oba wałki rozrządu (krzywki mają wytarcia po 2mm + mają ukruszone krawędzie), dźwigienki i wszystkie popychacze zaworów; mechanik wstępnie wycenił na 3 tysie :-|
- coś buczy w układzie napędowym i nie wiem czy to łożysko, czy jednak mechanizm różnicowy dostał po tyłku przez brak oleju w skrzyni.

Jak widać, lista rzeczy do zrobienia jest długa i w większości kosztowna, ale pomału go ogarniam.

Plany co do modów? Za dużo nie ma. To auto ma być typowym wozidłem z punktu A do B. Jedyne mody, jakie są w planach to:
- montaż podłokietnika (jeszcze nie wiem czy podłokietnik zamiennik, czy kupię fotel od zafiry z podłokietnikiem w boczku)
- wymiana halogenów (mają wypalone odbłyśniki) na duale (halogen + DRL)
- montaż radia CD 60 NAVI + wyświetlacz
- przyciemnienie szyb, bo w lato jest dramat
- może obszyję kierownicę skórą, jak nie zbankrutuję na naprawy
- jeśli się okaże, że jednak nie ma podgrzewanych lusterek, to je dołożę, jeśli jest instalacja w drzwiach

Mody na dziś:
- chciałem wymienić radio na coś bardziej sensownego, dołożyć BT i AUX, a finalnie... kupiłem za grosze Touch&Connect. Jeszcze go nie zamontowałem do auta, bo zbieram graty (gniazdo USB, szukam mikrofonu, wiązki itd.)

Fotki zrobię i wrzucę jak go trochę umyję, bo jest cały wymazany smarami i brudem jesieni.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.