Wariujące czujniki cofania
Autor Wiadomość
 piotrekb


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Czerwiec 2019, 12:30   Wariujące czujniki cofania
   Moje auto: Corsa E 1.4 Turbo 100KM


Cześć, czy ktoś z was też ma problem z czujnikami cofania w Corsie? W mojej potrafi pokazać przeszkodę której wcale nie ma albo piszczeć ciągłym sygnałem że zostało < 30 cm gdy przeszkoda jest dużo dalej, po czy nagle zmienić zdanie i pokazać prawdziwą odległość. ASO twierdzi, że czujniki działają poprawnie. A mi się wydaje że czujniki w moim poprzednim aucie z allegro za które dałem 40 zł były lepsze. Wszystkie przeszkody wykrywały idealnie. A tu przy prawie każdym parkowaniu mam "fałszywe alarmy"...
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Czerwiec 2019, 12:05   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


W Corsie akurat nie mam czujników parkowania ale mam w nowej Astrze...
I działają w dość upierdliwy sposób tzn.
1. Działają wolno i żeby na nich polegać trzeba parkować bardzo powoli. Przy szybkim parkowaniu nie nadążają i można się zdziwić...
2. Wyją nawet jak wrzucam na luz a ktoś przechodzi przed lub za autem.
3. Wariują jeśli przeszkodą jest np. bujająca się trawa lub inne krzaki.

Generalnie jeszcze mnie te czujniki nie zawiodły ale wymagają większego skupienia i powolnego parkowania w porównaniu do innych aut z czujnikami którymi jeździłem.

ps. sprawdź czy same czujniki są czyste oraz wokół nich jest również czysto i czy nie ma nic co mogło by dyndać, drżeć itd... w ich pobliżu.
 
     
 piotrekb


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Czerwiec 2019, 17:21   
   Moje auto: Corsa E 1.4 Turbo 100KM


O czujnikach w Astrze przeczytałem 18 stron tematu na innym forum żeby sprawdzić czy ktoś miał problem podobny do mojego ale niestety, w Astrze są właśnie te problemy których wymieniłeś, w Corsie ich nie mam. Czujniki są czyste i nie ma nic takiego w ich pobliżu.
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 15 Lipiec 2019, 11:06   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Mam to i to normalne, Wyjeżdżam z garażu to mi łapie albo prób albo bramę. Trawa, owadzik i wyje. Lepiej aby wyło za dużo niż za mało. Zgadzam się z przed mówcą że to jest normalne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.