Kierunek rozwoju motoryzacji
Autor Wiadomość
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Maj 2019, 09:58   Kierunek rozwoju motoryzacji

Zastanawiam się w jakim kierunku będzie rozwijała się motoryzacja przez kolejne dziesięciolecia.Czy będzie odchodzenie od silników spalinowych na rzecz elektrycznych? Nie bez wpływu pozostanie pewnie SI na rozwój motoryzacji.
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 4 Maj 2019, 21:10   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Moim zdaniem, niestety masz rację - z uwagi na coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin zapewne, wkrótce samochody o napędzie elektrycznym będą częstszym widokiem na drogach niż samochody z silnikiem spalinowy. Kurczą się zasoby ropy naftowej, więc poszukiwane są źródła alternatywnego zasilania. Coraz częściej na targach motoryzacyjnych kolejne koncerny prezentują nowe modele o zasilaniu elektrycznym.
Kurde, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Nie będę już słyszał miłego mruku bezyniaka/diesla tylko co...szum, jak wózek widłowy. Zawsze chciałem sobie kupić na "skatowanie" taką starą bmw525, chyba nie zdążę "nie"
Na szczęście mam świadomość, że to nie nastąpi za rok dwa czy też pięć lat. Narazie te samochody są dość drogie w stosunku do samochodów z silnikami spalinowymi. Brak też wystarczającej infrastruktury, mam namyśli stacje tankowania, czy też ładowania czy jak tam ta cholera będzie się zwała. Jednak nie ubłaganie dąży to w tym kierunku, oby jak najdłużej królowały spalinowce :okk:
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Maj 2019, 11:41   

Aut jest coraz więcej, nieodnawialnych źródeł energii jest coraz mniej. To oczywiste, że coś trzeba będzie z tym zrobić? Co? Chociażby pójście w elektromobilność czyli auta elektryczne.
Jest to ekonomiczniejsze oraz mniej szkodliwe dla środowiska rozwiązanie. Oczywiście nie będzie to rewolucja, ale raczej ewolucja - będziemy do tego dochodzili przez pewnie kolejnych 100 lat, zanim zniknie z rynku ostatnie auto spalinowe.
Temat ten tutaj został trochę szerzej poruszony: http://natrasiekorzysci.p...olem-sie-toczy/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.