Jak przygotować się do długiej trasy samochodem?
Autor Wiadomość
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 28 Kwiecień 2019, 09:46   Jak przygotować się do długiej trasy samochodem?

Czeka mnie wkrótce dosyć długa trasa samochodem. Pytanie, w jaki sposób się efektywnie do niej przygotować?
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 28 Kwiecień 2019, 18:16   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Ja sprawadzam poziom oleju, płyn chłodniczy i płyn do spryskiwaczy. Do tego ciśnienie powietrza w kołach, obowiązkowo w kole zapasowym. Biorę też kilka żatròwek na wymianę - nigdy nie wiadomo czy nie spotkamy nadgorliwego policjanta i przyjdzie wymieniać żaròwkę na postoju, raz tak miałem, albo h7 wymienię albo 100 mandatu i jeszczenie straszył że dowòd zabiera.
Warto też podnieść maskę i tak oglądnać czy wszytko jest na swoim miejscu, czy gdzieś coś nie leci, nie kapie. Czasem jeździłem na stację diagnostyczną i za 50zł przetrzepali podwozie, dodatkowo zerknęli jak samochòd wygląda od spodu.
Zawsze zabieram do bagażnika po litrze oleju i plynu do chłodnic i porządną pompkę nożną - wiem że to przesada bo można to kupić na każdym kroku, ale wolę to mieć bo nigdy nie wiadomo
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 29 Kwiecień 2019, 02:50   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Co do płynów. To chłodniczy sprawdza się areometrem lub wymiana co 5 lat zwykle i tak to robisz przy wymianie pompy rozrządu. Hamulcowy też co 5 lat po naciąga wilgocią.
Z resztą jedź na stację za -20-30zł(z paragonem) zrobią pomiary hamulców, zawszenia i luzów. Powie ci diagnosta co się kończy i czy masz wycieki lub co musisz robić na już a co masz do zrobienia.
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 29 Kwiecień 2019, 11:16   

Warto też popracować nad logistyką, czyli zadbać o noclegi, zadbać o finansowanie podróży (aby posiadać walutę kraju przez który aktualnie się przejeżdża), sprawdzić dokładnie gdzie będzie można zrealizować jakiś postój.
Kolejna sprawa, to ćwiczenia - podczas długotrwałych podróży, trzeba realizować ćwiczenia, po to aby zachować sprawność, w tym sprawność i jasność umysłu.
Proponuję tutaj jeszcze doczytać: https://truckerapps.eu/pl/blog/porady-dla-kierowcow/dbamy-o-zdrowie-podczas-trasy-jakie-cwiczenia-wykonywac/ całkiem dobrze zostało to tam opisane, jakie ćwiczenia warto jest wykonywać na trasie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Jak przygotować się do długiej trasy samochodem?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.