Zapocone amortyzatory przednie + luzy na górnym mocowaniu
Autor Wiadomość
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
  Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 12:41   Zapocone amortyzatory przednie + luzy na górnym mocowaniu
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


Cześć,

wcześniej sam już zauważyłem jak wymieniałem koła, że dwa amortyzatory z przodu są trochę zapocone. Dodatkowo mechanik przy przeglądzie stwierdził luzy na górnym mocowaniu. Dodał, że tam jest jakieś mocowanie pływające (?) i zawsze jest wyczuwalny niewielki luz, ale u mnie z lewej strony na pewno jest już zbyt duży i warto zrobić komplet amortyzatory + górne mocowania obie strony. Na codzień autem jeździ żona i nic nie zgłaszała ;) ale jak wziąłem Corsinkę na poważniejsze testy to jak dla mnie przód amortyzuje jeszcze dobrze, nic nie dobija, więc amortyzatory chyba jeszcze nie wylały się do końca, ale rzeczywiście słychać czasami na większych nierównościach delikatny puk z lewej strony, najprawdopodobniej od tego górnego mocowania.

Zdjęcie amorka:

Co to jest w ogóle za firma Cofap? Pierwsze słyszę, może dlatego takie słabe? Wiadomo kto produkuje do Corsy D amortyzatory na pierwszy montaż?

Podsumowując Corsa 2012r. niecałe 70.000km pewnego przebiegu i już amortyzatory puściły... Jeżeli oryginały mają tak niską trwałość to jestem raczej zdecydowany na porządny zamiennik. Co możecie polecić z zamiennika? Monroe, Sachs? A może jednak oryginały, tyle, że używane np. z nowszej Corsy E z niskim przebiegiem będą pasowały? Co z tymi górnymi mocowaniami radzicie? Widzę, że są jakieś zestawy naprawce w postaci łożyska i poduszki? Lepiej wziąć komplet nowych zamienników np. Monroe amortyzatory + zestawy naprawcze górnych mocowań + komplet nowych osłon i odbojów (nie żałować), czy jednak używane oryginalne kolumny z Corsy E po niskim przebiegu jeśli pasują do Corsy D? Wszystkie zamienniki są opisane jako gazowe, oryginały były gazowo-olejowe? Sprężyny są jak nowe, zero korozji także na pewno zostają. Proszę o porady... ;)
 
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 20:21   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Jako zamienniki to polecem Sachs lub trochę droższy Bilstein. z kolei nie założyłbym KYB, czy też Monroe. Mozę tylko mi się trafiały takie jakieś niedoróbki, ale to każdego subiektywna ocena.
Co do używek z Corsy E to chyba bym się powstrzymał, bo zapewne zakupisz je gdzieś na szrocie, czyli z demontażu auta po wypadku, więc nie będziemy mieli pewności że nie są uszkodzone i zaraz się nie "wykrwawią" albo coś jeszcze gorszego. Do zawieszenia, tak jak do rozrządu, nie wkładał bym części ze szrotu, no chyba że z faktycznie pewnego źródła.
 
     
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 20 Kwiecień 2019, 14:29   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


OK, zdecydowałem, że biorę komplet Sachsa, dla potomnych nr kompletu na przód:

Sachs 313 566 x1, 313 568 x1, 802 450 x2, 900 087 x1 - łączny koszt ok. 650zł
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ zawieszenia » Zapocone amortyzatory przednie + luzy na górnym mocowaniu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.