Czy warto iść jeszcze na studia?
Autor Wiadomość
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2019, 09:37   Czy warto iść jeszcze na studia?

No własnie, czy warto iść jeszcze na studia? W sumie to 5 lat wyjętych z życia. Jestem ciekawy waszego zdania na ten temat.
 
     
 j.kar
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Kwiecień 2019, 13:19   

Trudne pytanie, bo to jest indywidualna sprawa. Wiele zależy jeszcze od kierunków studiów. Fakt jest taki, że te studia które gwrantuja lepszej jakości pracę, są zwykle wymagające. Trzeba sie dużo uczyć, spędzać czas na nauce.
Wabikiem powinny być te liczne przywileje studenckie takie jak tańsze przejazdy, stypendia socjalne czy mozliwość korzystania z tańszych usług bankowych kredytów czy kont studenckich.
Aktualny ranking wrzucam tutaj pod linkiem: http://www.konto-studenck...studenckich.php
Ostatnio zmieniony przez 29 Kwiecień 2019, 05:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 11 Kwiecień 2019, 19:55   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Powiem Ci że też miałem taką zagwózdkę jakiś czas temu. Chciałem zrobić jaką podyplomówkę i znaleźć lepszą robotę, bo tak po administracji to raczej świata nie zawojuje.
Z drugiej strony zawsze ciągnęło mnie do motoryzacji. Mechanikiem już nie zostanę, ale postanowiłem że zrobię prawko na C, kurs na przewóz rzeczy, uprawnienia na HDS.
I co...i teraz nie żałuje, co prawda robię cały czas tam gdzie robiłem, ale dorabiam sobie w weekendy i popołudniami przy budowie obwodnic - wożę piach z pkt. A do pkt B, i zarabiam prawie tyle ile mam na etacie od pn. do pt. w pierwotnej firmie.
Teraz chcę dorobić kolejne uprawnienia na ADR i spróbować sił w transporcie paliw. Tutaj nabrałem doświadczenia w prowadzeniu samochodu ciężarowego więc mogę to wykorzystać dalej. Nie chcę jeździć daleko, rozeznałem powoli ten rynek pracy i są oferty na kierowców którzy wożą paliwa po lokalnych stacjach benzynowych.
Żałuję, że nie zrobiłem tego zaraz po studiach, bo mam teraz 10 lat w plecy, ale co tam lepiej późno niż wcale.
To każdego indywidualna sprawa, ale jak ja miałbym iść teraz na studia, znając realia rynku pracy to za cholerę bym nie poszedł, uważam ten czas za stracony.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.