Jak usunąć inspekcję serwisową
Autor Wiadomość
 bob


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Maj 2019, 19:37   Jak usunąć inspekcję serwisową
   Moje auto: 1,4 LPG


Witam
Jak wykasować inspekcję - zresetowałem okres użytkowania oleju do 100%, ale nadal wyskakuje komunikat o serwisie. Dodam, że pojawiła się po przejechaniu 30000 km.

Pozdrawiam
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Maj 2019, 08:04   Re: Jak usunąć inspekcję serwisową
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


https://www.elektroda.pl/...pic3356990.html
 
     
 bob


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Maj 2019, 09:21   
   Moje auto: 1,4 LPG


Witam

Dzięki - ale tak już próbowałem - oczywiście znikła inspekcja oleju. Kasuje się olej do 100 %. Ale inspekcja po 30000 tyś nadal wyświetla komunikat o zbliżającym się serwisie. ( po angielsku). Po polsku Awaria samochodu ...

Pozdrawiam
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Maj 2019, 13:43   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ja co prawda w Corsie E nie kasowałem bo serwisuję w ASO ale w Corsie D,to guzik reset,hamulec i zapłon i tak długo trzymasz aż zgaśnie.Nie pamiętam czy drzwi od kierowcy, muszą być otwarte.Ważna kolejność,reset/trzymasz wciśnięty/ hamulec /trzymasz wciśnięty i w tym stanie zapłon i czekasz aż zniknie.
 
     
 madżenta


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Dołączył: 01 Gru 2018
Posty: 51
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 3 Sierpień 2019, 16:38   
   Moje auto: Corsa E; 1,4 90 KM


Dwie prośby:
1. Czy może ktoś opisać proces kasowanie inspekcji olejowej? Jak to jest z tym pedałem hamulca, trzeba wciskać czy nie? Instrukcja wskazuje tylko na naciśniecie tylko set/clr, a na elektrodzie piszą o wciśnięciu hamulca. Może to jest podyktowane wersją wyświetlacza, mój jest podstawowy (czerwony).
Dodatkowo gdzieś przeczytałem że może wywalić błąd o kodzie 82-przypominający o wymianie oleju - czy tak się dzieje, jeśli tak to czy to znika jak skasujemy inspekcję olejową? Na logikę tak powinno się stać, ale teraz to nic nie wiadomo co tam specjaliści GM wymodzili.

EDIT z 07.08.2019 r.: inspekcję olejową kasuje się tak jak wskazuje instrukcja, nie wciska się hamulca

2. Co z inspekcją dot. przeglądu samochodu (wtedy chyba zapala się ikonka samochodu z kluczykiem) - jak to kasować.
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 8 Sierpień 2019, 05:53   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Ja sprawdzałem to tylko trzeba przejść na planszę z "sprawnością oleju" i nacisnąć guzik reset tzn. przytrzymać. Tyle. U mnie działa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Inne
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.