Corsa D GSi tuning do 200km
Autor Wiadomość
 Szaikan


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 2
Skąd: Znienacka ;D
Wysłany: 31 Marzec 2019, 18:36   Corsa D GSi tuning do 200km
   Moje auto: Corsa D GSi 1.6t


Witam, mam od niedawna Corse D GSi i chciałbym trochę podwyższyć moc w granice 200km lub więcej. Co należy wykonać przed chip tuningiem? Dzwoniłem do jednego tunera to powiedział że samego chipa nie ma sensu i że trzebaby dodać jeszcze zimny dolot i downpipe. Jeśli chodzi o dolot to chciałbym uniknąć filtra stożkowego. A i jeszcze chciałbym założyć LPG
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 3 Kwiecień 2019, 19:46   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


I dobrze ci powiedział, downpipe jak najbardziej a zimny dolot nie musi być koniecznością, ale trzeba by było zrobić wydajniejszy układ chłodzenia powietrza.
 
     
 Konani


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Tralala
Dołączył: 29 Cze 2018
Posty: 26
Skąd: Kato
Wysłany: 28 Lipiec 2019, 09:58   
   Moje auto: 1.6t OPC


Co to za pierdoły Ci proponował ten Tuner, to nawet nie 1/3 stage 1 i ledwo 170km wyciągniesz z chipem.

Ile ten gsi ma 150 km?

Po 1000zł są nowe turbiny z kolektorem wydechowym od opc maksymalnie na takiej wyciągniesz 220km, do tego intercooler i szersza rura wydechowa z downpipe pod opc i na hamownie. Ewentualnie jakieś zegary boost, temp wody itp i masz stage 1. Na mocniejszy tunning pomin stage 1

Stage 2 o ile silnik jest w dobrej kondycji, to masz remont i wymiany uszczelek z głowy, potem inne ecu, wtryski( i tu bym się dopiero zastanawiał nad LPG), kolektor ssący, wydechowy, turbina na 250km np z astry opc, wydech, intercooler, hamownia.

stage 3 kucie silnika ( Generalny remont ), lepsze chłodzenie oleju, wody, powietrza, kolektor typu racing, turbina typu big turbo, hamownia.
 
     
 Holios


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Lipiec 2019, 07:13   
   Moje auto: GSI


GSi i OPC pod względem mechanicznym to to samo, jeżeli dokupisz downpipe (350 zł.) to na tym co masz spokojnie 220 zrobisz :)

Zabawa się zaczyna powyżej 220 KM i wtedy można szaleć.

Ale pamiętać trzeba o jednym, to że się rozpędzisz to jedno ale trzeba się jeszcze zatrzymać :D

I tu warto zainwestować w hamulce od Burga ;)
 
     
 GSI192


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: RafaL
Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Wrzesień 2019, 08:24   
   Moje auto: Cora D GSI 1.6t


Cześć,
z mojej GSI 152KM prosty program i wyszło 187KM (ta sama hamownia i w okolicy 21'C oba pomiary na 98oct). Nie ma powodów by przy dobrym programie zrobić z GSI wersje OPC+. (zakładam że auto zdrowe). Powyżej 210KM (Corsa Neuburgring) faktycznie już powinno się myśleć o wydechu 3" a i IC by się przydał większy.
W mojej okolicy znalazłem tylko gotowca na 180KM+. Nikt nie chce się grzebać w Corsie. Chętnie zajadę na kolejny program bo czuć że tu jest dużo jeszcze powietrza do dodmuchania...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Tuning optyczny i mechaniczny » Corsa D GSi tuning do 200km
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Witaminy - https://www.twojaekosfera.pl - Witaminy Odżywki - https://www.testyiopinie.com.pl - Odżywki
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.