"Cykady na Cykladach" w Corsie E
Autor Wiadomość
 gino17m


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Gino
Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: Legionowo
Wysłany: 20 Styczeń 2019, 14:48   "Cykady na Cykladach" w Corsie E
   Moje auto: Corsa E 1.4 90 KM (PB+LPG)


W nowy samochodzie (kilkadziesiąt kilometrów przebiegu) Opel Corsa E z fabrycznym LPG przy uruchomionym silniku i otwartej masce słychać dziwne, metaliczne "cykanie".
"Cykanie" jest równomierne i zdaje się pochodzi z tylnej części, za silnikiem. "Cykanie" jest takie samo niezależnie czy auto chodzi na
LPG czy PB, czy silnik jest zimny czy rozgrzany po jeździe.
Na różnych forach znalazłem wypowiedzi osób, które po wizycie w serwisie z podobnymi objawami dostały odpowiedź w stylu "Te auta tak mają".
Nie chciał bym odstawiać auta do serwisu, żeby dostać podobną odpowiedź, ale też nie chciał bym czegoś zaniedbać i dorobić się większych szkód.
Czy zatem faktycznie "te auta tak mają" i jest to prawidłowe działanie, czy może powinienem udać się do serwisu ?

Link do nagrania z "cukaniem":
https://1drv.ms/v/s!AlS2BIV_v8vVkmzYAyLoGgEgrFky
Ostatnio zmieniony przez gino17m 20 Styczeń 2019, 20:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Styczeń 2019, 18:55   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


To odgłos pracujących wtryskiwaczy. Normany dzwięk dla tego silnika, nie musisz tym się martwić.
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 22 Styczeń 2019, 12:36   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


JA mam Corse E 1,4 90km na benzyna i nie mam żadnego cykania. Silniczek mruczy na luzie i nawet z podsinioną pokrywą silnika nie słyszę tego. W Vectra B na LPG jest cyknie ale tylko na LPG bo cykają wtryskiwacze LPG bo są na wierzchu. Nie wiem gdzie w Corsie fabryka zamontowała wtryskiwacze bo jak były te Corsy za 2014 co diler montował to samodzielnie w Landi Renzo to wtryskiwacze było widać i słychać. Nie znam auta w których by benzynowe wtryskiwacze cykały.
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Styczeń 2019, 19:12   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz. W dwóch moich Corsach (PB) wyraźnie słychać cykanie wtryskiwaczy, podobnie jak w załączonym materiale. Szczególnie jest to słyszalne przy kolektorze dolotowym. Oba silniki także chodzą równo i nie mam żadnych zastrzeżeń do ich pracy.
Widzę, że u gino17m wtryskiwacze są na samej górze i zmienony jest ten kolektor dolotowy, to pewnie wynika z zamonotwanego gazu, więc wtryskiwacze są słyszalne bardziej.
Wg mnie silnik pracuje prawidłowo i jeżeli nie ma żadnych innych syngałów, to nie ma powodu do niepokoju.
Jeżeli jednak autor postu ma obawy, to pozostaje odwiedzić ASO. pzd
 
     
 gino17m


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Gino
Dołączył: 18 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: Legionowo
Wysłany: 25 Styczeń 2019, 11:57   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90 KM (PB+LPG)


Dzięki za odpowiedzi. Nie będę "nękał" ASO i siebie tym bardziej, skoro tak ma być. Serwisant powiedział mi mniej więcej to samo. Nie ma objawów nierównej pracy, podczas jazdy nic się nie dzieje, tak ma być.
 
     
 piasio


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Wiek: 43
Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Luty 2019, 14:43   
   Moje auto: Corsa D 1.4 87km 2011


Mam ten sam problem w Corsie D 1.4 (A1.4AXL).. dziwi mnie tylko że głośne cykanie pojawiło się jakiś czas temu.. auto zaczyna troche diesla przypominać.. a do tej pory tak nie było..
Nagranie z telefonu
 
     
 sebo82


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Seba
Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Luty 2019, 10:23   
   Moje auto: 1.4


U mnie też jak diesel po 2 latach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.