Mróz a wibracje
Autor Wiadomość
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Październik 2019, 23:49   Mróz a wibracje
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


Pierwsze, lekkie mrozy mojej Corsy już za mną i już zwróciłem uwagę na dwie rzeczy, które mnie zaniepokoiły.

1. Inny dźwięk silnika rano zaraz po odpaleniu przy przyspieszaniu. Generalnie nieco głośniej przez jakiś czas i z innym charakterem, ale to raczej standard chyba. Obroty na szczęście utrzymują się na normalnym poziomie i nie szaleją.

2. Po powrocie z pracy (auto ok. 9h stało w temperaturze bliskiej 0 st.) podobnie, ale do tego na postojach "na luzie" jakby lekko wibrowało całym autem :/

Bardziej mnie martwi nr 2 - miał ktoś tak? Oczywiście jak się porządnie nagrzał i po dłuższej jeździe wszystko wróciło do normy, ale niepokój pozostał.

Nie wiem też czy LPG paradoksalnie nie załącza się aż za szybko? Dosłownie po odpaleniu i po przejechaniu paru metrów. Rano nie zdążę za bramę wyjechać i już jadę na LPG. Po długim postoju pod chmurką w pracy podobnie :D
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 31 Październik 2019, 12:22   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Większość użytkowników lpg marudzi, że przy ujemnych temperaturach zbyt dużo musza przejechać aż się przełączy na gaz. Ty się ciesz, że w Twojej strzale szybko to następuje.
 
     
 RybikWmachinie


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Rybik
Wiek: 39
Dołączył: 03 Paź 2019
Posty: 36
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Październik 2019, 15:01   
   Moje auto: Corsa E 1.4 90KM LPG


No też się o tym sporo naczytałem przed zakupem i aż się dziwię, że to następuje aż tak szybko. Bardziej mnie zastanawiała kwestia tego, czy to zdrowe dla silnika.

Widocznie tamte opinie mogły być o starszych rocznikach, bo w 2019 widocznie coś poprawili w tej kwestii ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.