Załączanie się wentylatora chłodnicy
Autor Wiadomość
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 2 Listopad 2019, 19:05   Załączanie się wentylatora chłodnicy
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć,
pacjent (nie mój) to corsa E 2016 1.4 75KM przebieg niecałe 14 tys. km, objaw jest taki że po przejechaniu około 5-6 km załączy się na powiedzmy 1 sek wentylator chłodnicy, silnik cały czas pracuje (kierowca wychodzi z samochodu np. otworzyć bramę garażową), wentylator znowu się załączy na 1 lub 2 sekundy i się wyłącza. Na tablicy wskaźników (diod led znaczy :) ) temp. jest w normie tj. 90 st.C. Temperatura na zewnątrz grubo poniżej 20 st.C.
Podpinałem z ciekawości pożyczony interfejs STN polskiej produkcji ale nie pokazuje żadnych problemów (kontrolka silnika nie świeci się).
Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jeżeli tak proszę o poradę co nawaliło (czujnik temp. itp)?
pozdrawiam
Artur
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 4 Listopad 2019, 19:16   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


nikt nic nie doradzi? :/
 
     
 Wtwgplt


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Listopad 2019, 18:29   
   Moje auto: Corsa E Enjoy 1.2 70Km


cześć,
u mnie też raz włączył się wentylator zaraz po odpaleniu zimnego silnika (po czałej nocy stania i przy niskiej temperaturze zewnętrzej). Po wyłączeniu i ponowym włączeniu silnika już było ok. Więcej się nie powtórzyło.
Corsa 1.4 20kkm
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 7 Listopad 2019, 18:15   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, to może TTTM i nie ma co się na razie przejmować. W takim razie będę obserwował czy będzie się ten wentylator na zimnym załączał, jeżeli będzie się to działo częściej to wtedy trzeba będzie coś zaradzić.

pozdrawiam
Artur
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Listopad 2019, 23:13   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ja mam tak od początku w Astrze.Mechanik chciał coś w oprogramowaniu odznaczyć ale mi to nie przeszkadza i tak prawie 10 lat jeżdżę.Nie wiem czy to przypadkiem nie jest związane z klimatyzacją jak dobrze zrozumiałem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.