Jak odnowić wyblakłe zderzaki
Autor Wiadomość
 Kaczor22


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 26
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 13
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 8 Wrzesień 2019, 12:56   Jak odnowić wyblakłe zderzaki
   Moje auto: City 1.0


Witam w tym poradniku pokarzę skuteczne zwalczenie wyblakłych plastików gdzie opalarka nie dała rady :)
1 Najpierw wiadomo wypada jechać na myjnie umyć zderzaki.
2 Pracę zacząłem od rozbierania wszystkich lamp ściągnięcia uszczelki bagażnika i demontażu atrapy chłodnicy i tablicy rejestracyjnej, postanowiłem malować na aucie ze względu na to że rdza na błotnikach już jest a mocowania listew mogą się po demontażu już nie nadawać :)
3 Matowienie zaczynam tam gdzie są rysy papierem ściernym 320 p + maszynka oscylacyjna ( można grubszym dla lepszego efektu zniwelowania rys i obcierek) Całość przeleciałem papierem 500 p
4 Odtłuszczanie rozpuszczalnikiem Nitro jest dość agresywny dzięki czemu lepiej będzie się trzymać lakier.
5 Oklejanie taśma papierowa, stosik gazet i trochę dokładności mi wyszło super bo taśma spokojnie weszła pod listwy.
6 No i malowanie serio to nie jest trudne ten lakier wiele wybacza jest dość gęsty nakładałem po 3 warstwy w odstępach 10-15 min choć można po 5-10 min bo bardzo szybko schnie uzbrójcie się w większą ilość dysz do sprayi bo się zaklejają i z nich kapię na koniec malowania możecie z daleka zapryskać żeby nie było widać śladów spraya po 20 min w temperaturze 20C można rozklejać :D
7 Rozklejamy i składamy na następny dzień warto jechać na myjnie i myjką ciśnieniową opłukać to co było malowane ponieważ mi się zrobił ala zamsz i jak ręką przejechałem to się sypało ale po opłukaniu jest ok dodatkowo prawie wszystkie rysy i obcierki zeszły :) A tu efekty prac https://drive.google.com/drive/folders/19AVF2fQ7aJOiBgmlcaZGnO01CLVBExlK?usp=sharing
 
     
 

Informacje
Wysłany: 18 Marzec 2024, 12:47   

Oczekuje na akceptację
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.