Corsa 1.4 LPG Zapach paliwa
Autor Wiadomość
 skresz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Artur
Dołączył: 23 Lut 2019
Posty: 4
Skąd: Kck
Wysłany: 23 Luty 2019, 09:57   Corsa 1.4 LPG Zapach paliwa
   Moje auto: 1.4


Witam czy ktoś miał też taki problem że czuć w kabinie i pod maską zapach paliwa (benzyny). Najczęściej jest to wyczuwalne rano lecz nie zawsze. Otwierając maskę widać że coś jest ulane ale nie wiem co to jest. Załączam zdjęcie może ktoś miał taki problem albo ktoś mi pomoże zdefiniować co to jest i jaka może być przyczyna.


Ostatnio zmieniony przez skresz 25 Luty 2019, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 MariuszK


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: mariusz
Dołączył: 16 Sty 2018
Posty: 65
Skąd: slask
Wysłany: 23 Luty 2019, 14:38   
   Moje auto: corsa E 5d 1.4 Lpg


W Grand punto mi śmierdziało benzyna zawsze jak odma miała dziury ale to gumowy wężyk i chyba jest blisko podszybia w corsie
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 23 Luty 2019, 19:57   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


cześć, to co widać na zdjęciu to jakby zaolejenia i przyklejony kurz - jakby delikatnie puszczała chyba uszczelka po pokrywa zaworów (słabo widać na tym zdjęciu, po kliknięciu tylko trochę się powiększa) albo uszczelka pod pokrywą rozrządu. Układ paliwowy jest z "tyłu" silnika. Rozumiem że chodzi o benzynę (LPG to też paliwo ;) ).
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 24 Luty 2019, 16:33   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Jak Ci śmierdzi paliwem to jedź z tym problemem do jakiegoś ogarniętego mechanika. Przyczyn może być wiele. Na pewno warto się upewnić, czy paliwo nigdzie nie wycieka...
 
     
 skresz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Artur
Dołączył: 23 Lut 2019
Posty: 4
Skąd: Kck
Wysłany: 25 Luty 2019, 12:57   
   Moje auto: 1.4


Dobra umówiony jestem na środę do serwisu bo auto nie ma jeszcze 2 lat, chyba źle trafiłem ale żeby wycieki było po 20tys kilometrów. Zobaczymy co powiedzą.
 
     
 Artur150


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Artur
Dołączył: 21 Sty 2019
Posty: 78
Skąd: Turek
Wysłany: 28 Luty 2019, 19:50   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75KM


Czy naprawili ci już samochód?

pozdrawiam
 
     
 skresz


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Artur
Dołączył: 23 Lut 2019
Posty: 4
Skąd: Kck
Wysłany: 1 Marzec 2019, 14:43   
   Moje auto: 1.4


Już po wizycie, co do zapachów benzyny nie stwierdzono wycieków i zapachu benzyny również, a do ulanego silnika wycieków nie stwierdzono " w tym miejscu to normalne że jest ulane olejem". Taka jest diagnoza salonu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Układ paliwowy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.