problem silnik corsa c 1.0 , 60 km , 2004
Autor Wiadomość
 maykel3


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 18 Wrzesień 2018, 21:25   problem silnik corsa c 1.0 , 60 km , 2004
   Moje auto: opel corsa c , 1.0 60 km 2004r


witam , miesiac temu kupilem opelka 1.0 , 60 km , 2004 r benzynka , i mam problemy z nim , - wyskoczyla mi kontrolka silnika na pomaranczowo , sprawdzalem przez trzymanie hamulca i gazu kod 0136 czyli 0136 Sygnał sondy ? 2 za wysoki , w czym problem ? chodzi o sonde lamda czy jak trzeba ja wymienic ?
 
     
 Hubi



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 23
Skąd: WWE
Wysłany: 19 Wrzesień 2018, 15:51   
   Moje auto: CC Z13DT, CC Z14XEP, CD Z14XEP


Tankowałeś na jakiejś podejrzanej stacji? Czasem paliwo marnej jakości potrafi wywalić błąd sondy lambda.
 
     
 maykel3


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 20 Wrzesień 2018, 09:47   
   Moje auto: opel corsa c , 1.0 60 km 2004r


Tankuje non stop na orlenie. Benzynę 95 efecta i dodam też że zaczęło coś klekotac w silniku, nie jest to jakieś stukanie tylko taki charakterystyczny klekot. Nie wiem czy to ma jakiś sens z tą sonda i kontrolka ale może będziecie mieć jakiś pomysł, ale od momentu kiedy jest ten błąd silnika tej sondy to właśnie jest ten klekot
 
     
 Hubi



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 23
Skąd: WWE
Wysłany: 22 Wrzesień 2018, 07:45   
   Moje auto: CC Z13DT, CC Z14XEP, CD Z14XEP


Wiesz co bardzo możliwe, że sonda podaje złe dane do ecu i rozjeżdża się afr, co powoduje spalanie stukowe. Posprawdzaj, przeczyść wtyczkę, przejrzyj przewody może któryś się przetarł (choć wątpię). Najlepiej podmienić na sprawną sondę i skasować błędy. Jeśli będziesz kupował nową to TYLKO oryginał. Żadnych chińczyków.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Wrzesień 2018, 10:44   
   Moje auto: Z12XEP


Hubi napisał/a:
Wiesz co bardzo możliwe, że sonda podaje złe dane do ecu i rozjeżdża się afr, co powoduje spalanie stukowe.


w silnikach benzynowych jak już to mamy zjawisko spalania detonacyjnego ;)

a cała reszta rad się w miarę zgadza. Proponuje żebyś ktoś ogarniety z kompem sprawdził bloki pomiarowe. Jest tam cała masa przydatnych informacji aby poprawnie zdiagnozować usterkę. Nie zawsze błąd sygnalizujący uszkodzenie sondy lambda mówi o tym że faktycznie jest ona uszkodzona ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » problem silnik corsa c 1.0 , 60 km , 2004
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.