Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:36
wentylator nawiewu powietrza Corsa D
Autor Wiadomość
 runpyr
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 24 Wrzesień 2008, 13:56   wentylator nawiewu powietrza Corsa D

Witam. Mam pytanie czy w waszych Corsach D mieliście problem z piszczącym wentylatorem nawiewu powietrza do kabiny? W mojej juz (teoretycznie) bo nie wiem napewno czy wymieniony byl już 3 razy i znowu zaczyna piszczeć. Mieliście może podobny problem lub jakieś ine usterki ? Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam
 
     
 tomfix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Październik 2008, 12:25   

mi jak na razie nic nie piszczy :-D
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20 Listopad 2008, 10:20   

u mnie też piszczało ale nic nie wymieniali tylko coś tam regulowali i od roku cisza
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Listopad 2008, 10:38   
   Moje auto: Porshe 911


runpyr

czy to jest świst czy piszczenie?
i czy ten odgłos jest na każdym z poziomów nawiewu?
 
     
 rafzeg
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Grudzień 2008, 18:19   

Ja juz mam 70 tys km przebiegu i nic nie piszczy.
 
     
 p_adix
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Kwiecień 2009, 11:00   

mam corsę d z salonu i również troche popiskuje na 1 stopniu nawiewu :F
 
     
 daffido899


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Wysłany: 23 Styczeń 2015, 12:54   
   Moje auto: OPEL CORSA D 1.2 86KM 2014


U mnie też piszczy na 1 programie przez chwilkę jak jest zimny silnik np po nocy albo jak pare godzin postoi, 5 min popiskuje potem cisza, za miesiąc mam 1 serwis więc to zgłoszę i zobaczę co mi powiedzą. podzielę się opinią :)
 
 
     
 etet100


Informacje
slaskie

Imię: Andi
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Rybnik
Wysłany: 23 Styczeń 2015, 14:50   
   Moje auto: Corsa D 1.2


To chyba trochę stary wątek. A u mnie nie piszczy tylko od pewnego czasu terkocze.
 
     
 daffido899


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Dawid
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Olkusz
Wysłany: 27 Styczeń 2015, 10:42   
   Moje auto: OPEL CORSA D 1.2 86KM 2014


bylem z tym wentylatorem terkoczacym na serwisie i powiedzieli ze to prawdopodobnie zle ulozenie szcotek , ale ze jesli to nie przeszkadza to zaczekac az sie pogorszy i wtedy wymieniac bo to jest troche roboty i trzeba wymienic caly silniczek wentylatora najczesciej , pozdro!
 
 
     
 rs79


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Kwiecień 2016, 17:23   
   Moje auto: Corsa 1.2


Cześć,
U mnie w Corsie też terkocze. Ktoś ma na to jakiś fix? Macie gdzieś ew. jakaś instrukcję jak dobrać się do wentylatora?
Dzięki
Rafał
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Kwiecień 2016, 21:34   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


rs79 napisał/a:
Cześć,
U mnie w Corsie też terkocze. Ktoś ma na to jakiś fix? Macie gdzieś ew. jakaś instrukcję jak dobrać się do wentylatora?
Dzięki
Rafał


Trzeba wyciągnąc schowek i wymontować wiatrakm obejrzeć całego wyczyścić i nasmarować łożysko. Ja tak zrobiłem i przelatałem bardzo długo.
 
 
     
 rs79


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Rafał
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 18:36   
   Moje auto: Corsa 1.2


gregor_bs napisał/a:
rs79 napisał/a:
Cześć,
U mnie w Corsie też terkocze. Ktoś ma na to jakiś fix? Macie gdzieś ew. jakaś instrukcję jak dobrać się do wentylatora?
Dzięki
Rafał


Trzeba wyciągnąc schowek i wymontować wiatrakm obejrzeć całego wyczyścić i nasmarować łożysko. Ja tak zrobiłem i przelatałem bardzo długo.


Czyli demontaż schowka wystarcza? Zabiorę się za to któregoś weekendu.
R
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 19:56   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


rs79 napisał/a:
gregor_bs napisał/a:
rs79 napisał/a:
Cześć,
U mnie w Corsie też terkocze. Ktoś ma na to jakiś fix? Macie gdzieś ew. jakaś instrukcję jak dobrać się do wentylatora?
Dzięki
Rafał


Trzeba wyciągnąc schowek i wymontować wiatrakm obejrzeć całego wyczyścić i nasmarować łożysko. Ja tak zrobiłem i przelatałem bardzo długo.


Czyli demontaż schowka wystarcza? Zabiorę się za to któregoś weekendu.
R


Tak wystarczy. Po demontażu masz wiatrach na wierzchu trzeba odpiąć kostkę i okręcić śruby mocujące. Uwaga jest dość ciężki.
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 23 Kwiecień 2016, 20:43   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Ja też się dzisiaj dobrałem do wentylatora, jak przekręcałem wentylatorem delikatnie to czułem takie przeskoki na komutatorze jakby był "kwadratowy". gregor_bs masz jakieś foto jak dostałeś się do łożyska? Zaczęły się problem już przy odkręcaniu wentylatora z cały magistrali grzewczej bo wentylator jest z firmy Denso i miał calowe wkręty. Okręciłem silnik z wentylatorem, rozmontowałem silnik od tego czarnego kosza który go trzyma no i jedyne co zrobiłem to wypsikałem olejem w sprayu miejsce gdzie jest łożysko. Różnica w działaniu była słyszalna ale spodziewałem się innego efektu. Trochę "gwizda" wentylator. Pytanie czy jest on u Was tak samo słyszalny czy prawie bezszelestny? I druga rzecz, pod wentylatorem nie powinien być jeszcze kawałek jakiego plastiku który przykręca się zaraz pod schowkiem?
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 08:03   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


mike napisał/a:
Ja też się dzisiaj dobrałem do wentylatora, jak przekręcałem wentylatorem delikatnie to czułem takie przeskoki na komutatorze jakby był "kwadratowy". gregor_bs masz jakieś foto jak dostałeś się do łożyska? Zaczęły się problem już przy odkręcaniu wentylatora z cały magistrali grzewczej bo wentylator jest z firmy Denso i miał calowe wkręty. Okręciłem silnik z wentylatorem, rozmontowałem silnik od tego czarnego kosza który go trzyma no i jedyne co zrobiłem to wypsikałem olejem w sprayu miejsce gdzie jest łożysko. Różnica w działaniu była słyszalna ale spodziewałem się innego efektu. Trochę "gwizda" wentylator. Pytanie czy jest on u Was tak samo słyszalny czy prawie bezszelestny? I druga rzecz, pod wentylatorem nie powinien być jeszcze kawałek jakiego plastiku który przykręca się zaraz pod schowkiem?


Witaj, zdjęcia nie mam bo ja nie potrzebowałem go wymieniać. Mnie pomogło samo psiknięcie. Oczyść jeszcze komutator, może się szczotki skończyły i jest taki odgłos? On bezszelestnie nie chodzi. Na pewno chodzi lepiej niż ten który teraz mam w astrze. Tam to jest dopiero odgłos. A co do schowka to pod nim jest jeszcze taka atrapka jak na zdjęciu:
http://allegro.pl/opel-co...6125334724.html
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 10:10   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


No właśnie wiedziałem, że czegoś brakowało, bo mam dwie wole spinki do przekręcenia tego plastiku. Może on też trochę "odizoluje" hałas wentylatora. Szczotki można gdzieś dokupić? ASO?
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 21:46   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


mike napisał/a:
No właśnie wiedziałem, że czegoś brakowało, bo mam dwie wole spinki do przekręcenia tego plastiku. Może on też trochę "odizoluje" hałas wentylatora. Szczotki można gdzieś dokupić? ASO?


Myślę że zwykły sklep elektryczny/elektroniczny powinien mieć coś takiego. Tylko wymiar trzeba wziąć czy najlepiej ten z dmuchawy. Albo w ogóle komuś dać zregenerować.
 
 
     
 fatal_corsa


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Paweł
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Październik 2016, 22:38   
   Moje auto: Corsa D 1.2 A12XER


Ja w sobotę rozbierałem wentylator 3 razy, na początku ulegając sugestią na różnych forach smarowałem łożysko, efekt był taki, że chwilowo wentylator przestał piszczeć na 1 i 2 biegu. Za trzecim razem spiłowałem szczotki bo porobiły się koleiny i to chyba to piszczało. Oczywiście na początku będzie trochę głośniej chodził, zanim szczotki się dotrą. Mam nadzieję, że świerszcz nie wróci za miesiąc. ;-)
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Czerwiec 2018, 10:55   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


też czasem na 1 biegu popiskiwał i lekko terkotał :) po demontażu okazało się że ma sporo śmieci i pyłu :/ został przedmuchany ,wyczyszczony i naoliwiony ,zobaczymy czy pomoże :)
a tak na marginesie przypomniało mi się że jak przed rokiem wymieniałam filtr kabinowy to stwierdziłam że zakładał go jakiś piplak bo był zagięty i widocznie przepuszczał kurz z ulicy na wentylator :)
 
     
 tomekgarbus


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Dołączył: 18 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: Andrychów
Wysłany: 18 Sierpień 2018, 22:55   
   Moje auto: corsa d 1.3 cdti 2007


Mam problem. Mechanik wymienił mi chłodnice, wyczyścił i nabił klime. Po przejechaniu ok200 km. Zgasiłem silnik o 19 a o 21 zaczął sam wiać bez kluczyków w stacyjce. Nie odpale silnika, nawet rozrusznik nie pyknie. Świeci się kontrolka do serwisu. Ściągłem kleme i czekam do poniedziałku by zareklamować. Może jakieś zwarcie przy wymianie chłodnicy spowodował mechanik.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.