Sposób na trzeszczące drzwi
Autor Wiadomość
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 1 Wrzesień 2018, 19:44   Sposób na trzeszczące drzwi
   Moje auto: Corsa 1.2


W mojej corsie do szału doprowadzały mnie trzaski, skrzypienia i inne dźwięki, które zaczynały dobiegać ze wszystkich stron za każdym razem, kiedy tylko auto ruszyło.

Corsa D to dziwny wynalazek. We wszystkich fachowych opiniach, artykułach w gazetach i na stronach motoryzacyjnych uchodzi za bezawaryjny i "dopracowany" przebój. Tymczasem okazuje się, że ów "fenomen" w większości egzemplarzy nie ma komputera pokładowego, producent oszczędzał nawet na żarówkach w schowku, a wewnątrz trzeszczy jak na wozie drabiniastym...

Poświęcamy 20 minut czasu i w czasie jazdy możemy cieszyć się błogą ciszą.

Potrzebne nam:
1. nożyczki i taśma izolacyjna, czarna albo w kolorze nadwozia,
2. benzyna ekstrakcyjna - za 8 zł kupimy w dowolnym sklepie,
3. ścierka,
4. Biały Smar firmy Boll w sprayu - ja kupiłem w sklepie motoryzacyjnym pod blokiem za 14 zł.

Co robimy?
1. Otwieramy wszystkie drzwi. Na ścierkę lejemy benzynę i dokładnie czyścimy nią ograniczniki drzwi. Tak, aby zetrzeć z nich cały smar. W miarę możliwości próbujemy też doczyścić wnętrze szczelin, w których ograniczniki się chowają.
2. Bierzemy Biały Smar i wstrząsamy puszką. Uwaga - trzeba wstrząsać długo, nawet 3 minuty.
3. Nakładamy spray na oczyszczone ograniczniki. Robimy to tak, aby dokładnie pokryć powierzchnię ogranicznika z obu stron. Uwaga - przy okazji zapaćkamy wszystkie okoliczne elementy.
4. Zostawiamy drzwi otwarte na jakieś 10 minut, żeby smar się dobrze usadowił.
5. W tzw. międzyczasie bierzemy taśmę izolacyjną i oklejamy uchwyty, o które zaczepiają się zatrzaski zamka. Robimy to tak, żeby było estetycznie. Wystarczy tylko z tej strony, gdzie zamek łapie zatrzaskiem, nie trzeba dokoła. Nie nakładać taśmy grubo, bo będą problemy z zamykaniem, wystarczy 1-2 warstwy.
6. Po oklejeniu uchwytów (można też uchwyt w bagażniku) wsiadamy do wozu, zamykamy drzwi i jedziemy, nasłuchując błogiej, spokojnej ciszy. Słyszymy tylko niezakłócany trzeszczeniem pomruk silnika.

Ja zabieg zrobiłem dziś. Będę meldował, czy długo wytrzyma. Nawet jeśli niezbyt długo, to na puszkę smaru raz na pół roku będzie mnie stać. Polecam.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 1 Wrzesień 2018, 21:08   
   Moje auto: z12xep


Coś wspominałeś o bagażniku.
W mojej Corsie najbardziej napier... na nierównościach klapa bagażnika.
Już próbowałem z ustawieniami ograniczników, trochę to wyeliminowało problem ale nie do końca.
Jeśli jakoś się Tobie udało coś na to zaradzić, daj znać.
A z tym pomrukiem silnika to ....., chyba raczej wyciem. ;p
 
     
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 2 Wrzesień 2018, 15:25   
   Moje auto: Corsa 1.2


xxvvcc napisał/a:
Coś wspominałeś o bagażniku.
W mojej Corsie najbardziej napier... na nierównościach klapa bagażnika.
Już próbowałem z ustawieniami ograniczników, trochę to wyeliminowało problem ale nie do końca.
Jeśli jakoś się Tobie udało coś na to zaradzić, daj znać.
A z tym pomrukiem silnika to ....., chyba raczej wyciem. ;p


U mnie bagażnik nie hałasował... tylko profilaktycznie dałem smaru na zawiasy i nakleiłem taśmę na uchwyt zamka. Spróbuj to samo, prosta rzecz, a może akurat coś to da.

Lecz równie dobrze mogą Ci trzeszczeć nie drzwi, a plastiki w przestrzeni bagażowej.

Co do "wycia"... Z12XEP przy 120 km/h wydaje już takie dźwięki, jakby miał zamiar za chwilę co najmniej w kosmos startować. ;)
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Wrzesień 2018, 17:59   
   Moje auto: z12xep


Coś tam jeszcze pokombinuje z tą klapą jak będę miał chwilkę.
Ale w sumie wynikł z tego nowy temat: "Co zrobić aby silnik Corsy mruczał jak rasowy sportowiec" :)
Przykładowo taki dźwięk by mi pasował: https://www.youtube.com/watch?v=cxbMCHrWaQU
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Wrzesień 2018, 08:21   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


weź gumówkę i odetnij tłumik haha "nie2"
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Wrzesień 2018, 20:48   
   Moje auto: z12xep


O znalazłem jak zmienić odczucia w prowadzeniu auta takiego jak Corsilla.
https://gadzetomania.pl/30052,dzwiek-silnika-v8v10-w-twoim-samochodzie-wideo
;)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 26 Wrzesień 2018, 23:20   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


xxvvcc, jakiś czas temu widziałem to samo urządzenie podłączone do głośnika, który się znajdował pod tylnym zderzakiem ;)

hmm na pewno w swojej Corsie czegoś takiego nie zamontowałbym xD wolałbym zainwestować w przepustnice wydechu ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa D » Sposób na trzeszczące drzwi
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.