Corsa B 1.4 B+G -> magiczny wyciek oleju
Autor Wiadomość
 corsair_pirate


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Patryk
Dołączył: 23 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Sierpień 2018, 19:52   Corsa B 1.4 B+G -> magiczny wyciek oleju
   Moje auto: Corsa B, 1996, 1.4 B+G, 44kW/60KM


Witam

od niedawna jestem posiadaczem Corsy B, 1996r. 1.4 8v B+G (II generacja), 44kW/60KM.

W połowie czerwca wymieniłem olej (na Total 10W40), filtr oleju, uszczelkę pod misą bo lekko puszczała. Mniej więcej w połowie lipca zaczęła mi się sporadycznie zaświecać kontrolka oleju. W zasadzie było to w momentach mocniejszego hamowania, zjazdu z progów zwalniających. Kontrolka zaświecała się dosłownie na 1 sekundę. Sprawdzałem poziom oleju, był lekko poniżej MAX. Trwało to około dwóch tygodni aż któregoś dnia dojechałem rano do pracy (7,5km) zgasiłem samochód - wszystko było ok. Ze 2 godziny poźniej zauważyłem pod przednią częścią auta dużą plamę oleju. Próbowałem znaleźć źródło wycieku ale bezskutecznie. Na bagnecie oleju nie było w ogóle. Kupiłem olej, wlałem (około 1,5 litra) i okazało się, że nigdzie nie wycieka. Zrobiłem krótki kurs, poziom oleju bez zmian. Przejechałem 100km -> bez zmian. Następnego dnia udałem się do znajomego mechanika (chłopak z polecenia), który stwierdził że nie widzi żadnego źródła wycieku oleju, "prawdopodobnie silnik bierze olej". Fakt, od tego wycieku olej jakby szybciej schodzi, co około 200-300km z MAX spada na MIN. Poza tym od momentu wycieku kontrolka oleju przestała zapalać się... aż do wtorku (21.08.). Czyli ponad miesiąc był spokój. Kontrolka znów zaświeca mi się gdy zjeżdżam z progów zwalniających lub mocniej hamuję. Wydaje mi się, że świeci się nieco dłużej. Poziom oleju jakby nie miał tu znaczenia, świeci się na MIN i na MAX poziomie. Check nie świeci się, auto poza tym zachowuje się prawie normalnie, bo ma tylko problem sporadycznego dławienia się na zimnym silniku na benzynie. Po tym magicznym wycieku wyczytałem, że może być problem z odmą. Rozebrałem, była w bardzo ładnym stanie, ale i tak dla pewności wyczyściłem.

Czy ktoś z Was miał coś podobnego? Czy ktoś ma jakiś pomysł na to? Nie ukrywam, że jestem lekko zielony w tym temacie i szukam jakichkolwiek wskazówek. Z góry dziękuję za pomoc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Corsa B 1.4 B+G -> magiczny wyciek oleju
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.