Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:15
Problem ze wstecznym biegiem w Corsie B...
Autor Wiadomość
 maniac
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Marzec 2008, 19:13   Problem ze wstecznym biegiem w Corsie B...

Witam!
Otóż mam taki problem z maja skrzynia biegów, a dokładnie ze wstecznym biegiem.
Zdarza sie ze przy wbijaniu wstecznego słychać zgrzyt, chodź nie zawsze, zdarza sie iż bieg wejdzie normalnie. (Dodam ze inne biegi działają trochę ciężko, przeważnie pierwszy i drugi bieg). Czy ktoś wie może jaka jest tego przyczyna?
Prosiłbym o kontakt w tej sprawie mój nr gg 10322725
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 26 Luty 2009, 00:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 9 Marzec 2008, 21:48   
   Moje auto: Porshe 911


1) sprzeglo sie konczy
2) 'choinka" sie juz wyrobiba
 
     
 pmkeda
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Marzec 2008, 09:29   

witam

ciężko działająca dźwignia zmiany biegów może świadczyć o zużyciu linki ( zacieraniu się w pancerzu) zmiany biegów. Jednak gdyby tak było to wszystkie biegi ciężko by wchodziły.... .

Bardzo często zdarza się, że wyrabiają się elementy plastikowe w skrzyni. Zestaw naprawczy dźwigni zmiany biegów to koszt kilkunastu złotych, a bardzo często pomaga.

Myślę, że to by pomogło.
 
     
 maniac
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2008, 10:47   

Zgrzyt przy wbijaniu wstecznego biegu pojawia sie po zagrzaniu silnika.
Gdy rano wyjeżdżam do pracy wsteczny bieg działa bez większych problemów jednak gdy dojadę już na miejsce i probuje wbić wsteczny to słychać właśnie ten zgrzyt. Czy to może być wina zagrzania sie silnika???
 
     
 MateO89
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2008, 23:24   

west napisał/a:
sprzeglo sie konczy


dokladnie, podjedz do mechanika i spytaj sie czy mozna je jeszcze podciagnac.... jak tak to pojezdzisz jeszcze z pol albo rok... jezeli nie to wymiana czeka

u mnie tez sie juz pare razy tak zdarzylo ale narazie jest jeszcze ok
maniac napisał/a:
Czy to może być wina zagrzania sie silnika???


hmm tez tak mialem ale mysle ze to tylko przypadek
 
     
 joyu1984
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Kwiecień 2008, 12:20   

podobnie mam kiedy corsa sie porzadnie zagrzeje!jak ochłonie bieg wsteczny wchodzi normalnie!!wchodzi tez lekko kiedy powoli go wbijam po zagzaniu.
 
     
 simcold
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Kwiecień 2008, 22:46   

ahahaha ludzie jestescie smieszni. nie moge jestem mechanikiem i specjalizuje sie w oplach. Bieg zgrzyta dlatego bo bieg wsteczny nie ma synchronizatora tak samo jak fiat 126 p na pierwszym biegu a dlatego sie wbijaja ciezko biegi 1 i 2 bo synchroniatory w corsie B nie byly za mocne...
 
     
 simcold
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Kwiecień 2008, 22:47   

a po drugie to wymiencie olej w skrzyni na syntetic. WIem wiem w corsie sie nie ymienia tak zaraz stwierdzicie ale polecal u mnie 120 tys przebiegu i nic
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Problem ze wstecznym biegiem w Corsie B...
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



https://outdoor-fitness.net/pl/silownie-zewnetrzne-producent.html Joga Częstochowa
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.