Obroty, Rozrząd
Autor Wiadomość
 Eslsalto


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 8
Skąd: Wlkp
Wysłany: 6 Sierpień 2018, 20:47   Obroty, Rozrząd
   Moje auto: Corsa D 1.4 100km


Witam, mam dwa pytanie dot. Corsy D 1.4 100km 2010 r. Przebieg : 146 tys

Wymieniłem rozrząd bo było go słychać myślałem że po wymianie problem ustanie Byl trochę wyciągnięty ale po wymianie rozrządu problem nadal tkwi tzn nie terkota na zimnym ani nic poprostu słychać łańcuch na wolnych obrotach albo jak się dodaje lekko gazu . Jeżdżę na oleju Castrol 5w30 . Czy nie powinienem jeździć na 5w40 ? Żeby był gęściejszy . Nie wiem czy zima nadal będzie tkwił problem bo samochód mam od kwietnia i dopóki oleju nie wymieniłem przy kupnie nie słyszałem rozrządu ani nic.

Druga sprawa jest taka że samochód sobie chodzi na wolnych dodaje gazu np do 2 tys obrotów puszczam, obroty spadają do 900 nagle przskakuja gdzes na około 550-650 i spowrotem na 700 i trzyma normalnie. Czy to jest normalne? Moze mi ktoś orientacyjnie coś powiedzieć? Żadne błędy się nic nie świecą samochód normalnie chodzi.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Sierpień 2018, 00:28   Re: Obroty, Rozrząd
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


CASTROL EDGE 5W-30 C3-Jeżeli ten to spełnia specyfikację do silników Opla ale po co kombinować i przepłacać jak jest GM 5W-30.
 
     
 jan 52


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: jan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2018
Posty: 8
Skąd: lędziny
Wysłany: 7 Sierpień 2018, 10:54   
   Moje auto: corsa d 1,4 2008 r


Dwa tygodnie temu miałem wymieniony rozrząd i rzadnych takich objawów nie mam .Czy na pewno miałeś wymieniony cały kompletny rozrząd , czy tylko łańcuch i napinacz bo to fuszerka .
Co do oleju nie ma czegoś takiego jak gestość oleju tylko LEPKOŚĆ ,ale to tak dla wiadomości . Castrol to olej przereklamowany i swoje lata świetności miał 30 lat temu .Ja zalewam gm 5w30 i do tego silnika w zupełności wystarczy. Jak Cię stać to oczywiście możesz zalać droższym olejem z normą gm motul , lm , ale czy lepszym i po co .DBAĆ O STAN OLEJU , SMARUJE ON ŁAŃCUCH
Co do obrotów , to raczej wina leży gdzie indziej przepustnica , silnik krokowy , lewe powietrze, itd
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.