Nawiew nie działa w ogóle
Autor Wiadomość
 grego124


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: radom
Wysłany: 13 Czerwiec 2018, 10:39   Nawiew nie działa w ogóle
   Moje auto: corsa d 1.3cdti


Hej. Od razu zaznaczam, że przeglądałem forum zanim napisałem ten temat. Nie działa mi nawiew. Na żadnym biegu. Bezpiecznik nie jest przepalony. Wymieniłem rezystor lecz to nie pomogło. Kostka przy rezystorze wygląda ok. Nie zauważyłem żeby coś się przepaliło. Silnik sprawdziłem bezpośrednio pod akumulatorem i działa. Sprawdzałem też napięcia ale niestety nie porobiłem zdjęć jak to wyglądało a że robiłem to 2 tygodnie temu to już nawet nie pamiętam jakie one były. W każdym razie po zmierzeniu napięć postanowiłem wymienić rezystor bo kiedy był wpięty, na każdym biegu miernik pokazywał 0, a kiedy go wypinałem napięcia się pojawiały. Ale tak jak już napisałem, nie pomogło.
Oprócz tego, nie wiem czy ma to jakikolwiek związek ale zauważyłem, że nie działają mi światła drogowe(manetka i do przodu i do tyłu). kontrolka się świeci ale żarówki nie. I jeszcze nie działa gniazdo zapalniczki. Wszystkie bezpieczniki są ok. Macie jakiś pomysł? bo to wszystko padło chyba w jednym momencie. To tylko zbieg okoliczności?
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Czerwiec 2018, 18:56   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Masz kunę w okolicy?
 
     
 grego124


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: radom
Wysłany: 14 Czerwiec 2018, 23:31   
   Moje auto: corsa d 1.3cdti


Mieszkam na wsi więc mogła się jakaś pojawić. Tylko, że brak nawiewu akurat zauważyłem jak wracałem z dłuższej trasy. Wczoraj sprawdziłem kilka rzeczy i okazało się, że nie działają jeszcze przednie światła przeciwmgielne.
 
     
 grego124


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: radom
Wysłany: 3 Lipiec 2018, 10:09   
   Moje auto: corsa d 1.3cdti


Oddałem auto do elektryka. Stwierdził, że padł jakiś tam komputer który podaje masę na te obwody. Wymiana nawet na używany kosztowała by sporo, więc jakoś to ominął i zainkasował 2 stówki. To tak jakby ktoś miał podobny problem i szukał w googlach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Nawiew nie działa w ogóle
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.