podzespoly z corsy d do c
Autor Wiadomość
 bulderdash_2005


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 18:34   podzespoly z corsy d do c
   Moje auto: corsa 1.3 cdti


"siema: jestem nowy na forum więc zaczynam od przywitania.
Mam od jakiegoś czasu corse c z silnikiem 1.3 cdti 70km i wszystko bylo fajnie, aleee no właśnie brakuje mi trochę 6 biegu na trasie a dużo jeżdżę po autostradach. Moje pytanie czy skrzynia 6 z corsy d 1.3 cdti bedzie pasowac do mojej c ? A drugie pytanie brzmi czy da sie przełożyć turbinę z wersji d do c. Z tego co wiem to silniki są takie same a turbina ma zmienną geometrię łopatek i z tąd wyższa moc. Ewentualnie co bym jeszcze musiał wymienić żeby to zagrało razem.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 18:46   
   Moje auto: Z12XEP


Da się zrobić wszystko :) Kwestia kasy :)

Jeśli chodzi o turbinę to muszę sobie przypomnieć, ale z tego co pamiętam trzeba by też zmienić sterowanie tej turbiny.

Jeśli chodzi o skrzynię to sam się nad tym zastanawiałem, ale nie miałem czasu jeszcze podejść do tematu. Sama skrzynia z silnikiem będzie pasować, większym problemem może być to, aby to się zmieściło w komorze silnika oraz to jak poskładać półosie napędowe ;)
Jak będę miał czas to będę z tym tematem coś działał, ale póki co mam kalendarz zapchany do końca sierpnia i muszę kombinować żeby swoje auto w wolnych okienkach robić :)
 
     
 bulderdash_2005


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 18:54   
   Moje auto: corsa 1.3 cdti


Tak kolego domyślam sie ze ECU może nie pasować ale może wystarczy nowa mapa z tego co czytałem bezpieczne jest około 105 km a to już przyrost mocy o 50%. Znalazłem gdzieś że może być problem z ciśnieniem paliwa. Dlatego zastanawiam się czy coś jeszcze po prostu nie chciałem nic sugerować.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 18:55   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


bulderdash_2005, bardzo ciekawy pomysł, też śmigam po autostradach i faktycznie, brakuje tej szóstki ;) ciekawe czy ktoś takiej modernizacji próbował :wstyd:

Z tego co mi wiadomo to w Corsie C jest turbina ze zmienną geometrią ;)

Tak po za tematem, to pochwal się swoją Corsą w odpowiednim dziale, z wielką chęcia zobaczę kolejnego turbo-klekota na forum :D
 
     
 bulderdash_2005


Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd: Elbląg
Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 19:20   
   Moje auto: corsa 1.3 cdti


przeglądałem trochę ogłoszenia motoryzacyjne i wychodzi że poobijaną corse d z UK można za około 3000 kupić. Gdyby później sprzedał wszystkie niepotrzebne graty to części wyszly by prawie darmo. Kwestia ile tam dłubaniny by było.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 21:59   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


bulderdash_2005, jeśli masz takie możliwości, umiejętności, miejsce i czas na rozebranie angola to czemu nie, może coś na tym jeszcze zarobisz ;)
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 10:17   
   Moje auto: Z12XEP


na 100% przegub zewnętrzny jest inny więc trzeba by sprawdzić czy da się poskładać hybrydę półosi :)


Może w drugiej części roku się za to wezmę o ile się u mnie trochę z robotą poluzuje
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Tuning optyczny i mechaniczny
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.