Corsa D 1.0 wymiana oleju
Autor Wiadomość
 han88


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Krk
Wysłany: 30 Maj 2018, 13:03   Corsa D 1.0 wymiana oleju
   Moje auto: Corsa D 1.0


Sprawa niby banalna, a jednak nie mogę sobie z tym poradzić.
Korek do spuszczania oleju zapiekł się albo został przykręcony kluczem udarowym przez poprzedniego właściciela. Na domiar złego to jest torx 20, straszna malizna jak na taką część samochodu.
Użyłem WD-40, opukiwałem, podgrzewałem i nic. Wkładam torxa, uchwyt do bitów, do niego bolec 1/4" i choćbym nie wiem jak ciągnął nie puści. Pierwszy bolec urwałem, wywierciłem ten kawałek co został w uchwycie, oszlifowałem hufnala i ciągnąłem za niego. Skręciłem go w fantazyjny kształt a korek ani drgnie. Ktoś zna jakiś sposób? Jakiś superklucz który można gdzieś kupić? Czy dać sobie spokój i jechać z tym do mechanika?
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 30 Maj 2018, 14:50   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


han88, masakra jak taki element, utrudnia tak banalną czynność...



mam pewien pomysł, ale nie wiem czy wypali... spróbuj nawiercić otwór (nie na wylot), "przecinak" lub cały metalowy płaski śrubokręt i poślij kilka młotków.

Na fotce widać, że miejsce jest dość cienkie, więc nie przesadź z głębokością nawiercenia.

albo... spróbuj go chwycić kluczem typu mors. Sciśnij mocno, może nie będzie się slizgać.
 
     
 han88


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Krk
Wysłany: 30 Maj 2018, 18:33   
   Moje auto: Corsa D 1.0


Kupiłem morsa, złapałem mocno, drugą ręką torx i ciągnę. Nic z tego. Mors wgryza się mocno, ale nie obraca śruby, tylko zdziera z niej metal. Zamówiłem już na wszelki wypadek nową.
 
     
 han88


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd: Krk
  Wysłany: 10 Czerwiec 2018, 10:39   
   Moje auto: Corsa D 1.0


Dobra, odkręciłem.
Młotek + przecinak + upór potrafią zdziałać cuda, choć śruby to już nie przypomina.
https://i.imgur.com/KT3hxo0.jpg
Nowy korek ma bardziej rozsądny łeb T45.
Temat do zamknięcia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.