Moja Corsa E
Autor Wiadomość
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2018, 18:09   Moja Corsa E
   Moje auto: Opel Corsa E


Oto moja Corsa E Enjoy

Pierwszy raz jestem właścicielem auta o tak niskim przebioegu 10 km ;)
Wyposażenie standard wersji + skórzana kierownica + elektrycznie sterowane lusterka z podgrzewaniem + tempomat + czujniki parkowania + wyświetlacz monochromatyczny + wysępione opony zimowe ;)

Jedyny minus to radio bez bluetooth, tylko taka wersja była dostępna w wyprzedaży rocznika.

https://imgur.com/a/IZ5XAq9

Taki był stan na początku roku, teraz moja Corsa ma przejechane 7 tyś km.
Przyciemniłem folią tylne szyby ( https://imgur.com/a/bx7wgh2 ), zamontowałem kamerę cofania i stacje multimedialną Xtrons TE706PL, co prawda z nią się jeszcze trochę bujam w serwisie dealera. Jutro odstawiam moja Corsę na poprawki do serwisu :P
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 22 Maj 2018, 22:41   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Siemka ;)
lukasso, jakie masz problemy z tą stacją?

Jaki jest to procent przyciemnienia? 75% Ładnie to wygląda ze srebrnym lakierem ;)
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2018, 23:06   
   Moje auto: Opel Corsa E


Radio działa koszmarnie, w mieście odbiera jakbym był na jakimś totalnym zadupiu, są przerwy w odbiorze.
Komputer pokładowy nagle stracił wszystkie ustawienia (np. pojedyncze przyciśnięcie na pilocie otwarcia drzwi otwiera tylko drzwi kierowcy, automatyczna blokada drzwi po zaplonie, utrata języka polskiego).
Ze stacją został zamontowany infoadapter firmy connects2.
Nie mam możliwości wejścia w komputer pokładowy. Nie działa poprawnie sterowanie z kierownicy, pomimo prób konfiguracji (dwa różneprzycisk wywołują to samo).
Montowałem w serwisie dealera, aby nie stracić gwarancji przez montaż kamery cofania.
No i nie wspomnę o jakości samej usługi...

Przyciemnianie szyb 75%. Trochę się bałem efektu przy tak jasne lakierze.
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Maj 2018, 08:15   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Witma kolejną piękną Corse E <3 Szybki przyciemnione robią robotę :D Też u mnie wylądowały;)Moja miała 6km jak odbierałem :D Kto da mniej ;>? xD
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Maj 2018, 12:15   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


@Lukasso.To się stało po zmianie radia,które może kupiłeś w necie?

[ Dodano: 23 Maj 2018, 13:39 ]
@piecia.Widziałeś tą nalepkę na przedniej szybie w moim samochodzie,wrzuciłem zdjęcia?
Widzę po zdjęciach samochodów innych forumowiczów że nikt nie miał albo każdy zdjął.
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Maj 2018, 13:19   
   Moje auto: Opel Corsa E


@mietrusz Kupiłem stacje które ma znajomy w aucie u którego to chodzi bardzo dobrze.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Maj 2018, 16:55   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Ja w Corsie D zmieniałem radio to ono wcześniej było wylogowane w poprzednim i ponownie u mnie zalogowane ale jak robił serwis to zapewne sprawdzili.
Sam myślałem o zmianie w Corsie E bo za 300zł na allegro można dostać ale twój przypadek mnie wystraszył.
Przepraszam że pytam,twój znajomy wyjął u siebie i co bez radia jeździ bo kasy potrzebował?
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Maj 2018, 18:03   
   Moje auto: Opel Corsa E


Nie, źle zrozumiałeś kupiłem taka samą stacje multimedialna jak ma on.
Kupiłem Xtrons TE706PL.

Dziś byłem w serwisie i zostawiłem im auto do poprawek. Podnieśli mi mega ciśnienie. Poprosili o kontakt do producenta i sprzedawcy, a z nikim się nie skontaktowali. Twierdzą że w jeden dzień ogarną kontakt z producentem w Anglii.

Do tej stacji dokupiłem infoadapter firmy connects2.

Mam nadzieję że nie wydalem kasy na marne.

Nie mogłem montować poza serwisem Opla ze względu na gwarancje.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Maj 2018, 21:11   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Takie zabawki to zawsze ryzyko.Ja bym kupił oryginalne oplowskie a jest tego dużo na Allegro za grosze.Szukałem,znalazłem i chciałem już kupić ale wyskoczyły mi pilniejsze wydatki.
Miałem przyciemniane szyby fabrycznie bo są w pakiecie z klimą elektroniczną i przeciwmgielnymi światłami ale chciałem bez bo mi się to z karawanem kojarzy i szczerze mówiąc nie widzę różnicy nawet w ciepłe dni żeby była różnica między Corsą D w której szyb przyciemnianych nie miałem.
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Maj 2018, 21:48   
   Moje auto: Opel Corsa E


Jak to nazwałeś "takie zabawki" to ryzyko jeśli pokłada się nadzieję w umiejętnościach fachowców z serwisu dealera. Dziś im powiedzialem jasno, że są serwisy w Krakowie które mi to zamontują bez problemu i będzie działać. Niech tylko mi dadzą papier że nie stracę gwarancji. Przed montażem zadałem im pytanie o gwarancję i czy dadzą radę podłączyć zapewniali że tak. Jak przyszło do montażu to już gorzej.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Maj 2018, 09:45   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Gwarancja nie obejmuje tylko twojego nowego radia które nie zostało zakupione w serwisie i innych części które uległy uszkodzeniu z związku z montażem nie firmowego wyposażenia.
Wymieniałem w swoim jeden element na oryginalny ale nie zakupiony u nich i takie zdanie usłyszałem pytając o gwarancje w związku z tą operacją.
 
     
 lukasso


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 24 Gru 2017
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Maj 2018, 10:30   
   Moje auto: Opel Corsa E


Montowana była również kamera cofania co wymagało ingerencji w elektrykę. Montując poza ich serwisem straciłbym gwarancje na całą elektrykę. Taki przekaz otrzymałem od GM i serwisu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Moja Corsa E
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



topy do hybryd
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.