Corsa C Z17DTH Świst Turbo i co dalej ?
Autor Wiadomość
 Kavinsky55


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 29 Maj 2018
Posty: 2
Skąd: Małopolskie
  Wysłany: 29 Maj 2018, 09:09   Corsa C Z17DTH Świst Turbo i co dalej ?
   Moje auto: Corsa C Z17DTH


Witam wszystkich forumowiczów i zwariowanych na puncie Opelków :) Kupiłem niedawno Opla Corse GSI z silnikiem Z17DTH wczoraj gdy wracałem do domu przy mocniejszym wciśnięciu pedału przyśpieszenia :) pojawiła się za mną chmurka dymu zatrzymałem się od razu i też od razu usłyszałem ten świst (nie wiem do końca jak opisać ten dźwięk) po czym gdy ścisnąłem węża przed przepustnicą po dodaniu "gazu" nic nie czuć a wiec moim zdaniem padło Turbo chociaż jeszcze nie rozebrałem. a teraz do sedna sprawy co radzicie zrobić z turbo ? Regenerowane, nowy środek może inne turbo gdyż nie stać mnie na wydatek 3,500 zł na nową Garrette które podobno jest oryginalnie w tych silnikach. Ewentualnie jakieś numery trubin gdyż osoba sprzedająca twierdziła że 4 lata temu robiła trubine i że jest od większego silnika
 
     
 Hubi



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 23
Skąd: WWE
Wysłany: 30 Maj 2018, 16:03   
   Moje auto: CC Z13DT, CC Z14XEP, CD Z14XEP


Wyjmij i oddaj do fachowców. Po regeneracji masz pewność, co siedzi po maską i co najmniej rok gwarancji. Ja nie ryzykował bym używanej w nieznanym stanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.